Slovenská policie potvrdila, že smrt Češky vyšetřuje. „Uvedeným případem se v současnosti zabývají policisté Okresního ředitelství policejního sboru v Bratislavě II.,“ sdělil pro Blesk.cz krajský policejní mluvčí Michal Szeiff s tím, že bylo zahájeno trestní stíhání pro ublížení na zdraví.

„V době zahájení trestního stíhání tato osoba ještě žila. Podle předběžné pitevní zprávy nebyly zjištěny žádné vnější ani vnitřní stopy násilí,“ dodal mluvčí bez dalších podrobností.

„Lékaři zjistili, že 42letá občanka ČR má zápal plic a krvácení do mozku způsobené prasknutím cévky,“ uvedl slovenský portál Čas.sk, který rovněž citoval vyjádření policie o tom, že u ženy zjistili přítomnosti omamných a psychotropních látek.

Přátelé Vlaďky po prvotním šoku rozjeli na sociálních sítích vlastní pátrání. Týká se muže, který měl s Brňankou strávit poslední hodiny jejího života. „Pátráme po muži většího vzrůstu, co byl s Vlaďkou v neděli 19. ledna 2020. Byl jeden z posledních, kdo ji viděl živou, a Vlaďka o něm hovořila jako o nové lásce. Lokalita výskytu  - Brno a Bratislava, případně celé území České a Slovenské republiky,“ obrátil se na okruh přátel jeden z přispěvatelů.

„V pátek večer nás slovenská policie informovala o úmrtí české občanky. Probíhá vyšetřování okolností její smrti, proto případ nebudeme dále komentovat,“ sdělila Blesk.cz mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Fotogalerie
7 fotografií