Tomeček se snažil hodonínský rozsudek z konce května u krajského soudu snížit slibem, že nastoupí odvykací léčbu na drogy. Soudkyni Markétě Jirsové jej tlumočil jeho právník. Sám obžalovaný se přelíčení nezúčastnil. Z věznice požádal, aby se soud konal bez jeho přítomnosti.


Soudkyni neobměkčil. Doplatil na to, že předchozí šanci, kterou dostal, zneužil. V roce 2014 byl totiž za výrobu pervitinu odsouzen na pět let vězení. Z věznice byl propuštěn o dva roky později s podmínkou, že se dalších pět let vyvaruje trestné činnosti. To se ale nestalo.

Minimálně od listopadu 2017 do prosince 2018 vyráběl pervitin nejméně ve 30 případech,“ upozornila soudkyně Jirsová, a to přesto, že byl v podmínce. Souhrnný trest stanovený okresním soudem není proto nijak přísný,“ zdůraznila soudkyně.


Tomeček podle vyšetřovatelů vyrobil nejméně 250 gramů pervitinu, čili cca 2 500 dávek. Jedna dávka se u narkomanů prodává podle čistoty drogy za 200 až 300 korun. Pervitin, známý také jako metamfetamin, piko, péro, perník, czeko či haf haf je vysoce návyková droga a snadno může uživatele při předávkování zabít.

VIDEO: Dostat se ze závislosti na tvrdých drogách je velmi složité.
Video
délka: 01:04.57

Zdeněk Růžička (40) byl 20 let závislý na pervitinu. Nyní na riziko závislosti upozorňuje studenty. Hynek Zdeněk