Nehoda se stala kolem 11:50. „Podle předběžného zjištění autobus zastavil, za ním jely dva kamiony, z nichž první se vyhnul a druhý nestačil zastavit,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Jednu paní, která seděla v zadní části autobusu, jsme museli vyprošťovat. Ostatní cestující i řidič nákladního auta byli schopni vystoupit sami,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Oživovali ji několikrát

Právě zaklíněná žena utrpěla zranění neslučitelná se životem. „Opakovaně jsme ji zkoušeli resuscitovat, ale naše snaha byla marná. Další dvě ženy jsme převezli do FN v Bohunicích. Na místě jsme zkontrolovali i další cestující, ale jednalo se už jen o drobné oděrky,“ řekla pro Blesk.cz mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Kromě cestujících v autobuse byl zraněn také řidič kamionu. Záchranáři stále zasahují. Silničáři předpokládají, že odklízení následků nehody potrvá minimálně do 16 hodin.

VIDEO: Letos 1. dubna se v Brně srazil trolejbus s tramvají.

Video
délka: 00:28

Starosta městské části Brno Bohunice Antonín Crha zveřejnil na svém facebookovém profilu záběry nehody tramvaje a trolejbusu Facebook starosty Bohunic Antonína Crhy