„Přibližně ve 12.20 tam havarovalo osobní a nákladní auto, dále i dodávka. Jeden z řidičů se údajně nemůže dostat z kabiny,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Osobák zůstal vzpříčený mezi nákladním vozem a svodidly.

Na místo zamířili také hasiči a záchranná služba. „Vyslali jsme tam jednu posádku. Registrujeme jedno lehké zranění,“ řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

„Policie dopravu odklání přes Brno po Bítešské ulici,“ řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Řidiči sjíždějí na exitu 190 Brno-západ a vracet se mohou na exitu 194 Brno-centrum. Po 14.hodině policie místo nehody zprůjezdnila.

Auto v protisměru

„Již tak složitou situaci v Brně zkomplikovalo hlášení o autu v protisměru v Pisáreckem tunelu. V současné době už je opět průjezdný. Policisté v Brně usměrňují provoz na klíčových křižovatkách. I tak je na stupni číslo 5, komunikace množství aut nestačí,“ uvedla na twitteru policie.

Zpoždění 20 až 30 minut nabíraly také linky brněnského dopravního podniku projíždějící Jihlavskou ulicí.

V místech nehody se na dálnici pracuje. Jeden pruh ve směru na Prahu je převedený do protisměru. Na Ostravu se jezdí ve dvou zúžených pruzích.

VIDEO: Takhle vypadala před časem srážka tří kamionů na D5.

Video
délka: 02:28

Srážka tří kamionů na D5 Aktu.cz