První červencový den loňského roku vtrhl Čipera přímo do ložnice manželů na ubytovně v Brně-Židenicích. Nachytal je v posteli, to ho vybudilo patrně ještě více. Na manžela své milenky Tomáše se vrhl a nožem s čepelí dlouhou 12,5 cm jej dvacetkrát bodl! Těžkým zraněním muž druhý den podlehl.

Brněnský krajský soud vyměřil v lednu již 18krát trestanému Čiperovi 16 let vězení, ten se proti trestu odvolal a Vrchní soud v Olomouci se nyní ustrnul. Rok a půl mu „umazal“.

„Čiperu jsme uznali vinným zločinem vraždy spáchaným nikoli po předchozím uvážení, ale pouze s rozmyslem. U viny tak dochází k částečnému zmírnění. V uloženém trestu jsme přihlédli k tomuto zmírnění, zohlednili jsme také jeho lítost. Přihlédli jsme k jeho doznání a nově jsme také přihlédli k narození dítěte, které se mu v mezidobí narodilo,“ odůvodnil mluvčí soudu Stanislav Cik.

Dítě nepomohlo

Právě o dítěti, které nosila jeho vdaná partnerka pod srdcem, si Čipera asi myslel, že je ještě více stmelí. „Měl jsem růžové brýle. Milušku jsem miloval léta, psali jsme si, když jsem byl ve vězení. Plánovali jsme společnou budoucnost. Ona chtěla svého muže opustit, protože ji stahoval do drog. Teď čekala se mnou dítě. Byl jsem šťastný, že začneme nový život,“ přerývaně vyprávěl Čipera u brněnského soudu.

Těhotná žena jej ale opustila a vrátila se zpět k manželovi. Milenecký vztah s Čiperou udržovala jen po dobu, kdy byl její choť ve vězení…

Na sociální síť dokonce vyvěsila zprávu: „miluji svého muže a zůstaneme spolu, dokud nás smrt nerozdělí“. Ani netušila, že vzkaz se stal zároveň proroctvím… Později se žena u soudů nechala slyšet, že dítě, jehož otcem je vrah, dá po porodu k adopci.

Čipera byl v minulosti už osmnáctkrát soudně trestaný, ve většině případů za majetkovou trestnou činnost. Ve vězení prožil už 13 let.

VIDEO: Vše o životě a smrti Věry Bílé. A Řepka u soudu: Bez peněz a bez práce.

Video
délka: 03:37

Vše o životě a smrti Věry Bílé. A Řepka u soudu: Bez peněz a bez práce Bára Horáková, Lukáš Červený