„Upozorňujeme řidiče, že v ulici Lednická v městské části Charvátská Nová Ves a v ulici Na Pěšině, kde je dle dopravního značení povolena maximální rychlost 50 km/h, Městská policie Břeclav dnes provádí radarová měření rychlosti projíždějících vozidel.“ Takto například na sebe upozornili strážníci ve čtvrtek 24. února.

K tomu přidali zdůvodnění. „Měření provádíme na základě podnětů obyvatel zmíněných ulic. Obě místa pro měření rychlosti jsou schválena Dopravním inspektorátem PČR,“ doplnili strážníci.

Nechceme nikoho nachytávat, ale řidiči si musí uvědomit, že jedou v obci a měli by proto tomu přizpůsobit rychlost,“ vysvětlila mluvčí strážníků Lenka Rigó.

Jak strážníci zároveň upozorňují. Na mnohé řidiče zveřejnění míst stejně nezabírá. „V ulici Lednická bylo za 2,5 hodiny naměřeno 14 vozidel a v ulici Na Pěšině bylo za 2 hodiny šest vozidel, které překročily maximální povolenou rychlost. Nejvyšší naměřená rychlost byla 76 km/hod,“ upřesnila Rigó. Všechny případy překročení rychlosti předali strážníci do správního řízení.

VIDEO: Na příliš rychlé řidiče se zaměřují i policisté. Upozorňují, že se nedodržování předpisů může pořádně prodražit.

Video
délka: 00:59

Speed Marathon po brněnsku: Šofér napálil 119 kilometrů v hodině, provětral peněženku o dva tisíce Blesk TV Zdeněk Matyáš