Lukáš dorazil loni 22. března kolem šesté hodiny ranní na schůzku do areálu společnosti ISM Real, která se zabývá developerskou činností a prodejem a pronájmem nemovitostí. Věřiteli a někdejšímu zaměstnavateli v zasedací místnosti sdělil, že peníze prostě nemá.

„Řekl, že jsem tím odepsal manželku. Já ve vzteku odpověděl, aby držel hubu. Stoupl si, já proti němu. Jak udělal první pohyb a vykročil nohou proti mně, vytáhl jsem nůž,“ popsal Lukáš H. u Krajského soudu v Brně osudové okamžiky. V kapse si přinesl armádní útočný nůž s délkou čepele 14 centimetrů v obavách z reakcí svého nespokojeného věřitele.

Smrtící rány do krku a trupu

Lukáš tvrdil, že ve vzteku bodl čtyřikrát. „Způsobil mu mnohačetná bodná a bodněřezná poranění zejména v oblasti trupu a krku, na která před administrativní budovou chvíli po útoku poškozený zemřel," popsal vražedný útok státní zástupce.

Video
délka: 01:50

Karel Schelle, obhájce obžalovaného Lukáše H. k případu. Blesk TV Zdeněk Matyáš

Útočník ještě zavolal záchranku, jenže pak zpanikařil a vzal nohy na ramena. Přeskočil plot a autem ujel směrem na Blansko. Cestou zastavil, několikrát telefonoval manželce a kamarádům. Nakonec se rozhodl přihlásit na policii.

K vraždě se u soudu přiznal, manželce oběti a jeho dvěma dětem adresoval omluvu. Popřel ale, že by čin plánoval. „Násilí je nejvyšší ubohost, které jsem se mohl dopustit, omlouvám se," řekl Lukáš H. Pozůstalí požadují každý odškodné ve výši jednoho milionu korun.

Obžalovanému, který odhadl své aktuální dluhy na 6 milionů korun, hrozí za vraždu až 20 let za mřížemi.

 

Fotogalerie
9 fotografií