V pondělí tady mladá žena (31) nezvládla parkování. Nejspíš přidala omylem plyn, sjela ze svahu a o strom zdemolovala předek vozu. „Řidička, která nebyla opilá, stihla při této jízdě nabourat i jiné vozidlo na parkovišti. Celková škoda je 112 tisíc,“ popsala nehodu policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Běžela za autem

Další šokující případ ze stejného místa ale už z března odhalili zcela náhodně strážníci. „Prověřovali jsme jiný případ a na záznamech z kamer našli modrý vůz sjíždějící z parkoviště do parku. Za ním běží postava, nejspíš řidička,“ řekl mluvčí Jakub Ghanem.

Video
délka: 00:33
360p

Ženě ujelo v brněnském parku nezabržděné auto. Městská policie Brno

Vůz shodou šťastných náhod minul stromy, lavičky i chodce a zastavil se o betonový prvek.

Co se v parku dělo dál, je záhadou. Událost, která se odehrála už v březnu, totiž nikdo nenahlásil. Hlavní aktérka, její vůz i případní svědci tak zůstávají v anonymitě. „Po pondělní nehodě jsme se rozhodli dát březnové video na sociální sítě jako varování a prevenci,“dodal mluvčí strážníků.

Parkoviště spravují Brněnské komunikace (BKOM). Strážníci městskou organizaci na další kuriózní případ upozornili. Po lepším zabezpečení parkoviště směrem do parku, například betonovými bloky, volají i lidé na sociálních sítích, kde se případ „propírá“. „O problému víme. Takové rozhodnutí není na nás. Je nutno,  aby nám práce na zabezpečení místa zadal odbor dopravy,“ upozornila mluvčí Vladimíra Navrátilová.