Největší újmu utrpěl muž (56) z Letovicka. „Na internetovém portálu reagoval na nabídku malotraktoru, za který zaplatil přes 3 tisíce euro (78 tisíc korun). Kupujícího přitom nezarazilo, že peníze pro anglickou firmu posílal do chorvatské banky,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Obdobně o své peníze přišla i dívka (17) ze Šlapanicka, která zaplatila sedm tisíc korun za značkový mobil. „Že naletěla podvodníkovi, pochopila po několika dnech, když jí přístroj nedorazil a prodávající přestal komunikovat,“ doplnil Malášek.

Na podvodníka narazila i žena (36), která přes internet prodávala tablet. „Dohodli se na ceně přes 300 euro (7 800 kč) a tablet mu poslala. Podvodník ale žádné peníze do banky neposlal, a dokonce přišel s podivným požadavkem, že prý do banky poslal 500 euro. Po poškozené pak požadoval rozdíl vrátit přes nigerijskou banku,“ upřesnil Malášek. Žena tak pochopila, že naletěla, a vše nahlásila na policii.

VIDEO: Na mnohem větší jistotu pořízení traktoru vsadil tento muž, který si pořídil Zetor, se kterým se vydal na 800 km dlouhou cestu.

Video
délka: 00:15.04

Traktorista pojede Zetorem 800 km. Pro Blesk - Martin Havelka