Na místě zasahují hasiči ze tří profesionálních sborů. „Acetylenová lahev explozí zcela zničila opravárenskou dodávku a poškodila několik dalších aut a okolní domy. Podle velmi předběžných odhadů, přesáhne škoda milion korun,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Výbuch zranil dva cizince. „Oba muži byli převezeni v kritickém stavu na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Bohunicích,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Na místě jsou i policisté, kteří zkoumají, za jakých okolností k explozi došlo. „V tuhle chvíli zatím nemáme ještě žádné konkrétní informace,“ uvedla mluvčí policie Štěpánka Komárová.

Podle mluvčí univerzity Terezy Fojtové šlo o vůz firmy, která na budově opravuje výměníkovou stanici. „Firma, která opravu provádí, měla na dvoře rektorátu zaparkované auto, ve kterém měla svařovací techniku. Došlo k výbuchu lahve,“ uvedla mluvčí. Dodala, že jen díky tomu, že se neštěstí odehrálo v den státního svátku, nebyli v areálu univerzity skoro žádní lidé.

Požáry a exploze v centru města znamenají vždy velký problém.

Video
délka: 01:11

Motocyklista vjel přímo do náklaďáku a explodoval. twitter.com