„Muž nedávno couval s osobním vozidlem z nezpevněné komunikace u Moravského Písku na silnici. V tu chvíli jeho vozidlo míjela řidička jiného vozidla. Muž za ní ihned vyjel a když její auto předjížděl, otevřel okno spolujezdce, namířil na ni revolver a jedenkrát vystřelil,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Šokovaná žena se stačila přikrčit a jako zázrakem dokázala auto v plné rychlosti udržet na silnici. „Po předjetí ženy pak muž odjel pryč. Až později se ukázalo, že šlo plynovou zbraň, což však žena nemohla tušit,“ doplnil Zámečník.

O tom, že muž není duševně v pořádku, přesvědčil o dva dny později v sousedním Veselí nad Moravou. „Na čerpací stanici natankoval do plastového kanystru benzin a přijel autem k rodinnému domu své matky. Na dřevěnou pergolu s dřevěnou podlahou a nábytkem přiléhající k domu rozlil benzin a zapálil jej,“ přidal informaci o dalším zločinu mluvčí policie.

Jen včasným zásahem hasičů nedošlo ke zničení celého domu včetně vybavení. Policisté sdělili muži obvinění z trestných činů nebezpečné vyhrožování a obecné ohrožení. V případě odsouzení mu hrozí až osm let odnětí svobody. Aby nemohl ve svém jednání pokračovat, případně se vyhýbat trestnímu řízení nebo ovlivňovat svědky, poslal jej soudce do vazební věznice,“ doplnil Zámečník.

VIDEO: Střelná zbraň je v rukách nezodpovědných lidí velmi nebezpečná.

Video
délka: 00:45.97

Šílené! Školák (13) vytáhl pistoli. Vrstevníka nutil, ať zbije kamaráda.