Muž (32) se vydal do Bystrce, kde našel zaparkované auto možného budoucího tchána. „Do hrdla nádrže vložil kus látky, kterou zapálil. Požár poškodil vnitřní plastovou část a pak se naštěstí samovolně uhasil. Škoda na vozidle je osm tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Andrea Cejnková.

To ale žháři nestačilo. O týden později si vyrobil zápalnou lahev a se zapalovačem v ruce se vydal k domu otce své milé. „Došlo k zahoření prostoru u dveří a částečně i vnitřního vybavení předsíně. Majitel byl naštěstí doma a požár stihl sám uhasit. Škoda v tomto případě je necelých sedm tisíc korun,“ dodala Cejnková.

To už ale poškozenému došla trpělivost a vše nahlásil na policii, která viníka dopadla. „Podezřelý se ke svému jednání doznal. Budoucímu tchánovi se prý chtěl pomstít za to, že k němu měl stále nějaké výhrady,“ vysvětlila jeho motiv mluvčí policie.

Zahrávat si s ohněm se nevyplácí. Podívejte se na video, jak to vypadá, když zapálíte 6000 sirek!

Video
délka: 02:05
720p 480p 360p 240p

6000 zápalek 

Na svého miláčka si teď dcera poškozeného bude muset nějaký čas počkat. Muž měl totiž za jinou trestnou činnost nastoupit do vězení už v říjnu loňského roku, ale nějak na to zapomněl. Nyní mu hrozí za několik trestných činů až osm let ve vězení.

Fotogalerie
4 fotografie