Tramvaj doplatila na šílenou jízdu šoféra osobního auta. Ten se řítil ulicí podél kolejí. „Snažil se předjet kolonu aut a na jejím konci narazil do tramvaje,“ řekl Blesku mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nikdo z cestujících se naštěstí nezranil. Tramvaj linky 11 jedoucí z Lesné do Bystrce naštěstí nebyla dvě hodiny před polednem úplně plná. Šalina však po vykolejení poničila i pět zaparkovaných automobilů nedaleko divadla. „Celkové škody jsou za šest milionů korun. Milion na tramvaji a pět milionů na zaparkovaných autech,“ upřesnil mluvčí Drápal.

Není divu – na jedné z hlavních brněnských tepen totiž sídlí bohatí právnící i obchodníci, parkují zde často jejich byznysoví partneři a klienti, jen pár metrů od místa srážky má sídlo například Nejvyšší státní zastupitelství.

Viníkem havárie je jednoznačně šofér osobního vozu. Způsob jeho řízení byl brutální. „Zleva jedoucí auto nedalo přednost tramvaji, která projížděla Rooseveltovou ulicí směrem na Bystrc,“ potvrdil vyšetřovací verzi Drážního úřadu i šéf dopravního odboru DPMB Jan Seitl.

Provoz na Rooseveltově ulici se podařilo obnovit krátce po poledni.

Fotogalerie
9 fotografií