Ve středu vypovídali před Krajským soudem v Brně ještě tři svědci, ale ani jeden z nich nebyl přímým svědkem násilí v rodině Minksových. Všichni se o něm dozvídali pouze zprostředkovaně.
Problém v dokazování viny si uvědomila i státní zástupkyně, která ve své závěrečné řeči požadovala překvalifikaci trestného činu na méně závažný. „Navrhuji nepodmíněný trest ve věznici s ostrahou. Měl by ale určitě uhradit náhradu škody ve výši 312 tisíc korun zdravotní pojišťovně,“ navrhla zástupkyně Ludmila Doležalová
Přesvědčivé důkazy viny nezazněly
Zástupce hájící práva poškozených i obhájce obžalovaného našli vzácnou shodu. „Žádný z důkazů, který zde zazněl, nás nepřesvědčil,“ uvedli oba.
Primáš Minks zůstává ve vazbě za brutální napadení bratra: Je narcista, ale není kriminálník, tvrdí znalkyně

„Skutek není prokázán a není reálný. Při posuzování toho, co se stalo, nelze dělat kompromisy. Požaduji proto zproštění mého mandanta obžaloby v plném rozsahu,“ doplnil obhájce Minkse Jaroslav Brož. Soudkyně jeho klienta následně zprostila viny ve všech bodech obžaloby a nařídila okamžité propuštění z vazby. Rozsudek je pravomocný, jak státní zástupkyně, tak obhájce se vzdali práva na odvolání.
Minkse proces zlomil
Samotný Minks ještě před vynesením verdiktu opět upozornil na nestandardní postupy policie při vyšetřování. „Připomíná mi to práci policie z 50. let minulého století. Vím, o čem mluvím. Můj otec byl předsedou Konfederace politických vězňů. Psychicky mne to hodně zlomilo a výrazně to narušilo rodinné vztahy. Mé trestní stíhání vnímám jako velkou křivdu a ztrácím po něm důvěru v právní stát,“ řekl Minks.