Katku vrah brutálně ubodal v zahradě náležící k Mendelově univerzitě v Brně. Tam bylo také 8. března nalezeno její tělo. Z činu policisté obvinili jejího bývalého přítele Radúze Š.

O zavražděné dívce s Bleskem mluvil starosta obce Malhostovice, kde žila. „Katku jsem znal už jako děvčátko ze školky. Usměvavé sluníčko, každý ji tu měl rád. Nikdy neměla špatnou náladu, vždycky s úsměvem zdravila,“ popsal Petr Grünwald. Popsal, že Katka byla úspěšná studentka, v Brně studovala hospodářskou politiku.

Mladíka, se kterým se Katka nedlouho před vraždou rozešla, nikdo z jejího okolí neznal. „Opětovně selhával. Nedařilo se mu ve škole ani ve vztazích,“ popsal zdroj Blesku.

Nejdříve neúspěšně studoval vojenskou akademii, ze které ho vyhodili. Podruhé selhal při studiu stejného oboru, který studovala Katka. V době vraždy studoval třetí vysokou.

Nedlouho před vraždou dal mladík na Facebook slogan, z něhož mrazí: „Největší výzvou v životě je objevit, kdo jsi. Druhou největší výzvou je být šťastný s tím, co jsi našel.“ Radúze Š. zatkla policie dva dny po vraždě, okamžitě poté, co zjistila totožnost oběti. V případě odsouzení mladíkovi hrozí až doživotí.

Vše o vraždě v arboretu čtěte zde >>>

Fotogalerie
30 fotografií