K rozsvícení tří vánočních stromů v centru dojde o týdne později, tedy v pátek 21. listopadu. Nejprve v 17 hodin na náměstí Svobody, o hodinu později na Zelném trhu za doprovodu Big Bandu Gustava Broma a v 19 hodin u Jošta na Moravském náměstí. Pro Zelný trh letos věnovali 12 metrů vysoký jehličnan manželé Beránkovi ze Silůvek.
Bohatší kulturní program
Centrem zábavy bude Zelný trh, který soustředí celkem 120 stánků. Vystoupí zde kapely Jelen, Monkey Business, Buty nebo No Name. V plánu je i zimní kino. Na Moravském náměstí bude hlavní atrakcí 30 metrů vysoké vyhlídkové kolo a od 28. listopadu přibude i kluziště. Vánoční program najdete ZDE
„Nebude chybět stánek s vyvýšenou vyhlídkou na náměstí Svobody, obměnili jsme kolekci vratných kelímků a obohatili o deset motivů, chystáme videomapping na budově tržnice,“ řekla místostarostka Brna-středu Ludmila Oulehlová.
Městská část podpoří opět projekt Daruj kelímek, který loni získal pro charitativní organizace čtyři a půl milionu.
VIDEO: Příjezd vánočního stromu na náměstí Svobody v roce 2024
 Na náměstí Svobody přijel na koňském povozu vánoční strom pro Brno Hynek Zdeněk
 
  













 
      




 
           
     
     
     
     
     
     
    