„V roce 2019 jsem dostal od pojišťovny elektrický invalidní vozík. Jenže, byl strašně poruchový. Každou chvíli ho museli odvézt do servisu a já zůstal i několik týdnů doma zcela nepohyblivý. Bez pomoci jiných bych ani nepřežil,“ přiznává invalida z Brna.

Nemohl by ani pro syna

Když mu vozík odvezli do servisu už poněkolikáté, uvědomil si, že takhle to dál nejde. Vybral veškeré své úspory a koupil si vlastní vozík. Ten darovaný pojišťovně vrátil. Nyní mu ten jeho dosluhuje. Na nový ale nemá peníze a pojišťovna je ochotna mu dát druhý až za tři roky.

„Jsem v neřešitelné situaci. Bez vozíku nedokážu nijak fungovat. Nemohl bych například ani vyzvednout syna Dominika (4) ze školky,“ upozorňuje muž, který je v plném invalidním důchodu.

Miluje fotografování

Pan Miroslav má rád život a s vozíkem cestuje po Brně a okolí. Miluje fotografování a český film. S mnoha herci si pořídil i selfie. „Je to koníček, ke kterému jsem se dostal díky Blesku. Inspiroval mne tam totiž článek se sběratelem selfie Mirkem Krupicou (27). Stali jsme se díky tomu kamarádi,“ dodal.

Vozíčkář z Brna je velmi poctěn, když si může pořídit selfie zejména s českými herci. Ve své sbírce má například Jiřího Langmajera, Luďka Sobotu, Michala Dlouhého, Simonu Stašovou, Petru Hřebíčkovou, Bolka Polívku či Ondřeje Sokola. Celkově má už asi 100 celebrit.

Aby si Miroslav Renát mohl pořídit vytoužený nový elektrický vozík, potřebuje získat přibližně 132 tisíc korun. V jeho prospěch je vypsána transparentní sbírka

VIDEO: Vlaďka (38) s Dominikou (19) potřebují nutně pomoc. Tu se jim snaží poskytnout neziskovka Cum Spe.

Video
délka: 01:09.53
Video se připravuje ...

Vlaďka (38) s Dominikou (19) potřebují nutně pomoc. Tu se jim snaží poskytnout neziskovka Cum Spe. Cum Spe/Hana Hykšová

Fotogalerie
12 fotografií