Díla předních světových i domácích autorů duchovní hudby představí Brněnský katedrální sbor Magnificat pod vedením sbormistra Petra Kolaře. „Moc si vážím toho, že Kociánka existuje, a že za velký časový úsek, který ušla, si vydobyla vynikající místo na brněnském nebi. Výběr repertoáru bude slavnostní, aby odpovídal výročí, které Centrum Kociánka slaví. Jednotlivé skladby se budou věnovat tématům oslavy a díkuvzdání,“ podtrhl Kolař. 

„Koncert je určen všem lidem, kteří mají rádi Kociánku. Rád bych pozval všechny, kteří nám pomáhali jakýmkoliv způsobem. Těch lidí je však tolik, že bychom se na Petrov snad ani nevešli,“ uvedl Tomáš Komárek, ředitel Centra Kociánka, s tím, že letošní rok byl pro Kociánku opravdu nabitý.

Oslavy Kociánky provází celá řada akcí

Již od ledna například každý týden zveřejňuje na sociálních sítích kreslený seriál se zajímavými milníky či chystá vydání historického almanachu. „Blíží se konec roku, ale ještě nás čeká benefiční divadelní představení v Huse na provázku a odborný workshop k ucelené rehabilitaci na Kociánce. Každopádně koncert bude jednoznačně nejslavnostnější akce,“ dodal Komárek.

Veškerý výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na činnost Centra Kociánka. Koncert se koná pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové, primátorky Brna Markéty Vaňkové a biskupa brněnského Vojtěcha Cikrleho.

VIDEO: Ředitel Centra Kociánka Tomáš Komárek k oslavám založení zařízení.

Video
délka: 02:23

Ředitel Centra Kociánka Tomáš Komárek TV Blesk Zdeněk Matyáš