Moravan Jarda rád jezdí na kole a chodí s pejskem do přírody. V zimě zase sjíždí kopce na snowboardu. Na víc koníčků mu ale nezbývá čas. „Už 14 let objíždím různé soutěže jedlíků. Můj rekord je pět soutěží za den v Brně. Všechny jsem vyhrál,“ chlubí se Němec, který dokázal sníst 38 tatranek za pět minut.

Video
délka: 00:33

Neporazitelný maxi-jedlík Jarda vyhrává soutěže, i když netrénuje a své umění po rodičích nezdědil. mm

Nejhorší jídlo - smradlavá ryba

Co bylo pro něj v životě nejnáročnější spořádat? „Nejtěžší byla určitě ryba Surströmming, soutěžilo se v jejím pojídání na Extrem Food festivalu. Soutěž jsem vyhrál, nikdo jiný nebyl schopný rybu spořádat. Je to nejsmradlavější ryba na světě, kvašený sleď z Baltskeho moře,“ říká Němec.

Ryba se může jíst jen venku, ne v restauracích a nesmí se převážet v letadle. „Nic tak šíleného jsem nikdy nejedl. Určitě se k tomu ale zase časem vrátím. Je to pro mě obrovský adrenalin,“ říká.

Video
délka: 02:55

Maxijedlík Jaroslav Němec za dohledu novinářů zlikvidoval superbábovku za 8 minut archiv Jaroslava Němce

Tlouštík není a dietu nikdy nedržel

Jarda přitom není žádný tlouštík. „Z mé rodiny nikdo. Dokonce máme geneticky zvýšenou hodnotu cholesterolu. Maminka i bratr nemohou jíst některé věci. Já s cholesterolem problémy nemám a mohu jíst všechno. Nedávno jsem byl na preventivní prohlídce a vše je v pořádku,“ usmívá se Němec.

V čem tedy tkví tajemství jeho úspěchů? „Není to o genetice, spíše o výdrži. Je to hodně o psychice,“ říká Jarda, který je vyučený kuchař a občas si zaskočí na soutěž ve vaření. Na květnových gastro slavnostech v Litomyšli jeho bábovka vyhrála mezi sedmdesáti jinými. Jaroslav si udržuje figuru, stabilně váží okolo 90 kilogramů. Dietu nikdy nedržel.

Video
délka: 00:58

Maxijedlík opět v akci: V Brně pokřoupal 38 tatranek za 5 minut! Blesk TV Zdeněk Matyáš