Špatná zpráva lékařů obrátila manželům Lubošovi a Lence Trmačovým život naruby. Dcera Eliška se narodila jako zdravé dítě, jenže po půl roce se její vývoj zastavil. Kolotoč vyšetření, cvičení a rehabilitací. A po dvou letech tvrdá rána. Diagnóza - dětská mozková obrna!

„Museli jsme se s tím vyrovnat. Manžel vozí každý den Elišku do Boskovic do speciální základní školy, po vyučování ji opět vyzvedne. Pracuji na půl úvazku, v péči se střídáme. Pomáhají i babičky,“ popsala denní koloběh Lenka Trmačová.

Video
délka: 00:27.27

Eliška na tříkolce. Dívence pomáhají ke zlepšení stavu speciální rehabilitace. Na ten nejbližší přispěli i blanenští policisté archiv Lenky a Luboše Trmačových

Zlepšení krůček po krůčku

Cvičení, návštěvy odborníků, rehabilitace, alternativní metody, masáže, akupunktura. „Eliška je veselá, živá dívka, ráda chodí do školy, jezdí na koni, plave. Děláme maximum, co můžeme. Její stav se zlepšuje, i když jsou to jen malé krůčky. Ale díky i za ně,“ říká maminka dívky.

Aktuálně čeká Elišku další speciální rehabilitace v lázních Klimkovice. Právě tamní metoda Klim-Therapy je pro Trmačovi nadějí na výraznější pokrok. „Pokračovat v ní nám doporučili i neurolog a naše fyzioterapeutka,“ tvrdí Lenka Trmačová.

Dárek od blanenských policistů

Pobyt přijde na desítky tisíc korun, částečně přispívá pojišťovna. A pomáhají i dárci. Naposledy právě blanenští policisté. V rámci charitativní akce vybrali pro Elišku 15 tisíc korun, což pokryje přibližně týdenní pobyt. „Hrozně nás to potěšilo. Pomoc dalších lidí je pro nás velkým povzbuzením,“ ubezpečila  Blesk Lenka Trmačová. Více o nemoci najdete ZDE.

Co je Klim Therapy?

Specializovaný léčebný program pohybové terapie pro děti od 1 do 17 roků.  Spočívá ve vzájemném propojení neurorehabilitační léčby, speciálního stabilizačního oblečku, ve kterém je metoda prováděna, klimkovického přírodního léčivého zdroje – jodobromové solanky a dalších podpůrných procedur.

Video
délka: 00:35.71

Eliška cvičí na robotovi archiv manželů Trmačových

Chcete pomoci Elišce? Její účet u Asociace rodičů dětí s DMO: 2300501834/2010

Fotogalerie
6 fotografií