Mladík z Brna se uchýlil do Jižní Ameriky poté, co ho zklamala západní medicína. Petr trpí Non-Hodgkinovým lymfomem a klasická léčba u něj nezabírá. Jeho imunitní systém totiž přijal nádor na krku jako část těla a už s ním nebojuje. Lékaři mu tak nabídli jen dvě možnosti – ozařování a biologickou léčbu, které by mohly »jen« zpomalit růst nádoru. Víru v uzdravení proto Petr upnul k alternativě – starodávné léčbě peruánských šamanů. 

Ti mu vypalovali kůži jedem a podávali nápoj z ayahuasky, které se také říká liána mrtvých. Rakovinu mu ale z těla nejspíš nevyhnali a Petrovi se v posledních dnech spíše přitížilo. Objevily se mu další metastázy na krku, trpěl horečkami, obrovskými bolestmi, průjmy, zvracením a nechutenstvím. V sobotu na svém Facebooku oznámil, že se vrací domů. Kvůli zdravotnímu stavu prý není možné, aby zde setrval plánované tři měsíce. 

„Doktor mi sám řekl, ze nemá smysl, abych tu byl. Ať jsem radši s rodinou a kamarády, kteří mně psychicky i zdravotně pomůžou. Takže po 50 dnech jedu domů,“ vysvětlil svým podporovatelům. 

Video: Marcela (65) tvrdí: Z rakoviny mě vyléčily ovocné a zeleninové šťávy

Video
délka: 02:18

Marcela (65) tvrdí: Z rakoviny mě vyléčily ovocné a zeleninové šťávy. Tomáš Polák, Jiří Nováček, Petr Soukup

Fotogalerie
18 fotografií