„Další sen splněn. Opice byla pěkně drzá. Trhala mi moje dětský vousy, který nechávám přes měsíc růst,“ postěžoval si na oko Petr na svém Facebooku. Právě tady se známým i neznámým lidem svěřuje se svým bojem s Non-Hodgkinovým lymfomem. Do Peru odletěl začátkem května poté, co u nás v Česku už pro něj nebyla léčba. Jeho tělo se totiž s rakovinou »smířilo« a už s ní nebojuje.

„A pak, že má člověk s vysokou horečkou jen ležet a odpočívat,“ píše Petr dál. K životu a nemoci se postavil čelem a nehodlá promarnit ani minutu a ani jedinou šanci na to, zvrátit svůj osud. I proto se vložil do rukou indiánských šamanů, o kterých doufá, že mu rakovinu vyženou z těla. „Svůj život vložím do rukou místního doktora Chewstygyho, který pomocí svých sér léčí od rýmy po HIV,“ popsal Petr.

Za více než měsíc, co je v Peru, už absolvoval léčbu v podobě vypalování vlévání jedu do vypálených důlků v kůži i pití posvátného nápoje z kořenu ayawasky, které místní říkají liána mrtvých. „Jen vaření sežere skoro dva dny, než se voda úplně vyvaří a vznikne červenočerný sirup, který chutná jako grepový smoothie s vajglama. Opravdu to chutná hrozně a vždy jsem to musel zapít douškem vody, abych nezačal hned zvracet.“

Právě čas mezi jednotlivými léčebnými kúrami vyplňuje Petr poznáváním života domorodců. „Opice mi lezla pod triko a hryzala mě do hrudníku. To ji naštěstí přestalo bavit, když uviděla můj řetízek. Začala ho s radostí okusovat, a kdybych neměl po ruce mandarinku, asi mi to žvýká doteď,“ popsal dál svou zkušenost s lenochodem a dodal: „Poslušně si sedla na rameno, obtočila ocas kolem krku a brala si vesele měsíčky mandarinky jeden za druhým. Strašně vtipně mlaskala a šťávy z ovoce mi tekly všude po krku.“ Po krku, kde se Petrovi před časem objevily nové metastázy.

Fotogalerie
18 fotografií