Lidé při jeho replikách řičeli smíchy a nadšením, ti vzadu si dokonce na chvíli mysleli, že řečnit přišel sám šéf hnutí ANO. A Brňané tak znovu osvědčili svůj smysl pro humor.

„Babiš pro mne představuje hlavně morální problém,“ řekl Blesku už vážnějším tónem mladý muž, kterého baví divadlo a muzika. Své vystoupení před davem lidí prý dopředu nijak neplánoval a politiku Adam Vrbas nikdy moc nesledoval. „Hrozně vysává energii a nedělá to dobrou náladu. Snažil jsem se jí vyhýbat,“ tvrdí.

„Šel jsem na náměstí jako občan. Napadlo mne, že bych se zeptal pořadatelů a ti neměli nic proti, abych vyskočil na pódium,“ líčí Vrbas první krůček ke slávě. Své poselství k čtyřtisícovému davu podpořil koblihami, které předtím koupil. Vystoupení v Brně dopředu nepiloval, dokonale ale využil odposlouchaných frází ministra financí z poslední doby.

Video
délka: 00:19.78

Mladý imitáror parodoval Babiše. Jiří Nováček

„Rád jsem od malička napodoboval různé lidi. Babiše jsem si stvořil doma v pokoji poté, kdy mě strašlivě rozčílilo jeho zatloukání při rozhovorech v televizi,“ svěřil se Vrbas. Už v roli ministra financí si pak nasadil brýle a pohrozil: „Vy na mě máte zadání! Děláte proti mně účelovou kampaň. Vaše noviny, váš plátek. Ani kdyby do mě váš Blesk uhodil, neodstoupím!“

Asistentka a 56 rohlíků

„Prosím vás, jsou to opět bláboly, nesmysly, účelovky a kampaně lidí, kteří se mě snaží zničit a vyštípat z politiky. Někdo dostal na mě zadání! Tak to už nebudu příště odpovídat na nic,“ zmínil Adam ve svém čísle a pokračoval: „Já jsem v žádném obchodě nebyl, do žádného obchodu nechodím. V obchodě jsem byl jednou a vzal jsem si 56 rohlíků, ale jenom proto, že jsem nevěděl, že mám nějaké rohlíky zaplatit. Byla tam se mnou moje asistentka, která chudinka nakupovala poprvé a místo, aby ty peníze do té kasy dala, tak si z té kasy vzala. Ale kdo z vás neudělal chybu? Kdo z vás v životě neudělal chybu? Jenom Babiš, když udělá chybu, tak se to řeší?“

Kdo je Adam »Babiš« Vrbas

Vystupuje už deset let se svými kamarády i v kapele Rolling Stones revival Band Brno. Zpívá v ní Micka Jaggera. I když jsou dosud amatéři, k spolupráci je dříve přizval do své Manéže i Bolek Polívka.

VIDEO: Podívejte se, jak tento týden probíhala demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi v Brně:
Video
délka: 01:48.27

„Babiše, do koše!“ V Brně došlo i na modlitbu proti Agrofertu a Hradu. Jiří Nováček

Video
délka: 02:41.60

Chartistka Hradílková pucovala primátora a hejtmana: Odejděte z ANO, nebo vyměňte Babiše. Jiří Nováček

Fotogalerie
46 fotografií