Logistické procesy pod vlastní kontrolou

Kaufland v České republice provozuje dvě distribuční centra – v Modleticích u Prahy a v Olomouci. Z geografického pohledu jde o ideální logistickou lokaci, která je schopna denně spolehlivě zásobovat všech 137 prodejen. Distribuční centra, v nichž aktuálně pracuje přes 900 zaměstnanců, se navíc, co se týče sortimentu, umí v případě potřeby z devadesáti procent zastoupit. Veškeré logistické procesy se Kaufland snaží stále zdokonalovat. Proto do modernizace obou skladů investoval přibližně 2,7 miliardy korun, z toho téměř 1,7 mld. Kč stálo rozšíření olomouckého centra. Celý proces od samotného příjmu, skladování a následného vyskladnění na prodejny má tak pod kontrolou.

Díky modernizaci skladu dojde k vyšší efektivitě a lepší ergonomii pro zaměstnance.
Autor: Kaufland Česká republika v.o.s.

Automatizovaný zakládací systém

Se stavbou nové skladové haly v Olomouci se začalo v lednu 2020, v září se do ní začal budovat tzv. Hochregal, tedy plně automatizovaný zakládací systém. Ten olomoucký je vysoký 20 metrů a má 100 metrů do hloubky. Automatické nakladače v něm vozí zboží – například minerální vody, mléka a piva – dovnitř i ven, probíhá v něm tedy plně automatický pohyb zboží. Díky 23 500 paletám byla navýšena celková kapacita skladu v Olomouci přibližně o třetinu.

Tzv. Hochregal je plně automatizovaný zakládací systém s kapacitou 23 500 paletových míst.
Autor: Kaufland Česká republika v.o.s.

Vyšší efektivita a lepší ergonomie

V areálu je ve výstavbě také tzv. Automatický sklad malých dílů (AKL), který je vhodný pro skladování drobnějšího zboží, které nezaplní celé palety. Jde například o nonfood, drogerii, potraviny a další pomalu obrátkové zboží. Krom zjednodušení práce a zvýšení stupně ergonomie pro zaměstnance dojde samozřejmě ke zjednodušení logistických procesů. O zapojení tohoto moderního automatického skladu do provozu bude společnost brzy informovat. Ve výstavbě je také nový sklad pro ovoce a zeleninu v Modleticích. Jeho spuštění je plánováno na květen 2022.