Moderní kaligrafie, jak se krasopisu přezdívá, má svůj původ v Řecku. Je odvozena z řeckého καλλος kallos „krása“ + γραφος grafos „psaní“ a zahrnuje jak ručně psané dopisy a funkční nápisy, tak i výtvarné umění, kde může mít vytvoření ručně psaného znaku přednost před jeho čitelností. Jednotlivé znaky jsou spontánní a proměnlivé, důraz se klade na improvizaci ve chvíli, kdy znak píšete.

Kreslit se může naučit každý, s krasopisem to není jinak

Nejrozšířenější mýtus kolem výtvarného umění se týká talentu. Máme zažité, že k tomu, abychom se naučili kreslit, potřebujeme talent. Chyba lávky. Talent to může usnadnit, ale to, na čem nejvíc záleží, je naše vůle.

Když budete chtít, obrníte se trpělivostí, dodáte špetku odvahu a touhy, budete brzy lettering ovládat.

Víte, že kaligrafická malba využívá kruhy a pomlčky a jako každá jiná umělecká technika využívá i kontrastu?

Pomocnou ruku vám podá kurz moderní kaligrafie a letteringu

Na internetu sice najdete hromadu návodů, jak začít, nic z toho ale nenahradí osobní vysvětlení a zpětnou vazbu.

Než půjdete na kurz

Ještě před tím, než se odhodláte jít na první lekci, můžete něco udělat doma. Uvolněte zápěstí pomocí uvolňovacích cviků jako děti ve škole a naučte se správně sedět. Ruce si položte na stůl a nehrbte se.

Autor: Draw planet

Co vás čeká na kurzu?

Od základů se naučíte techniky na pomezí písma a ilustrace, abyste mohli vytvářet jedinečné pozvánky, loga a originální nápisy. Začnete anatomií písmenek, postupně se přes slovo dostanete k větě. Projdete si i kompozici, bez které by to nešlo. Co dál?

  • Dozvíte se něco víc o písmomalířství i současných trendech.
  • Seznámíte se s brush lettering stylem.
  • Lektor vám vysvětlí, jaký je rozdíl mezi širokým hrotem a fixou.
  • Osvětlíte si rytmus i ligatury.
  • Budete pracovat s Parallel pen.
  • Napíšete jmenovky, pohlednici a dopis.
  • Vyzkoušíte si i chalk lettering s křídou.

Kde se tohle všechno a mnohem víc naučíte? V kurzu Moderní kaligrafie a letteringu ve výtvarném ateliéru Draw Planet. Kurz je určený i pro začátečníky, navíc s sebou vůbec nic nepotřebujete. Vše vám během kurzu zapůjčí. Tak na co čekáte?