Také si každý měsíc říkáte, kam jen ty všechny peníze z výplaty zmizely? Obracíte týden před výplatou každou korunu a máte pocit, že zachránit vás z vaší situace může akorát výhra v loterii? Stačí pár změn a nových návyků a hned můžete ušetřit pár stovek nebo tisícovek k dobru.

 

Pro začátek si stačí vést si rodinné účetnictví, do kterého pečlivě zaznamenávejte všechny své měsíční příjmy a výdaje. Náklady pak rozdělte do tří skupin - povinné (nájem, složenky, hypotéka), nutné (peníze na dopravu, jídlo, pití, základní drogerii) a zbytné (volný čas, koníčky, zábava, dovolená). Takto přehledná finanční bilance vám ukáže, na jakých položkách můžete ušetřit. Nebo můžete vyzkoušet zlaté finanční pravidlo 10-20-30-40, se kterým už zaručeně vyjdete. Jak zní? To se dozvíte v našem videu.

Nedokážete odhadnout, kudy vám peníze nejčastěji utíkají a na čem ještě můžete ušetřit? Potřebujete poradit kolik a kam si dávat stranou, aby se vám spoření vyplatilo? Obraťte se pro pomoc na finanční poradce Partners. S financemi vám poradí podle vašich současných potřeb a také životních plánů a navíc zdarma.