NEO účet si jednoduše založíte přes internet a nezaplatíte ani korunu za jeho vedení. Ačkoliv se jedná o běžný účet, peníze vám na něm nebudou jen tak ležet s nulovými nebo nízkými úroky.

Co je spořicí účet?

Spořicí účet představuje snadný způsob, jak zhodnotit své peníze. Je vhodný pro každého, kdo má volné finanční prostředky, ale nechce jít kvůli jejich zhodnocení do vyššího rizika. Typický roční úrok na spořicích účtech českých bank se pohybuje kolem 1–1,5 % p.a.

Některé spořicí účty mají výpovědní lhůtu, která může být dlouhá několik dnů, týdnů či měsíců. Pokud byste chtěli použít uložené peníze ještě před uplynutím této doby, museli byste zaplatit vysoké sankční poplatky.

Výhodně spořit můžete i s běžným účtem

Nečekáte od běžného účtu nic víc, než že se na něm každý měsíc objeví vaše výplata, kterou následně utratíte? Jste zvyklí na to, že banky nabízejí na běžném účtu nulové nebo extrémně nízké úroky? Pak vás příjemně překvapí NEO účet od Expobank, který poskytuje roční úrokovou sazbu 1,6 % p.a.. Ačkoliv se jedná o běžný účet, vaše peníze na něm budou zúročeny lépe než na mnoha spořicích účtech konkurenčních bank.

Objevte i další přednosti NEO účtu

Kromě vysokého úroku vás NEO účet překvapí i výčtem služeb, za které nebudete muset zaplatit ani korunu. Dostanete k němu totiž platební kartu, se kterou můžete zcela zdarma vybírat peníze z jakéhokoliv bankomatu na celém světě. Žádné poplatky nezaplatíte za vedení účtu ani za odchozí či příchozí platby, ať už se bude jednat o tuzemské transakce nebo o takzvané SEPA platby v eurech.

Svoje peníze na NEO účtu navíc můžete snadno a rychle investovat přímo v prostředí internetového bankovnictví. Zvolit si můžete nejen tradiční komodity, jako jsou drahé kovy, ale například i investici do zajímavých start-upových projektů nebo růstových firem. Unikátní je možnost koupě  bitcoinu přímo v rámci NEO účtu, kterou jako jediná česká banka nabízíme.

NEO účet si snadno založíte odkudkoliv

Nespokojte se při správě svých financí s kompromisy. Založte si výhodný NEO účet – a nemusíte kvůli tomu ani chodit na pobočku. Stačí jen mít po ruce dva doklady totožnosti spolu s dokladem o vedení účtu u jiné banky a vše ostatní už zařídíte na pár kliknutí na www.expobank.cz.

NEO účet si snadno založíte odkudkoliv
Autor: Expobank CZ