Plodovou zeleninu snězte hned

Plodová zelenina, do které spadají třeba rajčata, papriky a okurky, se k dalšímu pěstování samozřejmě nehodí. I když je fakt, že z koupených rajčat nebo paprik, které aktuálně najdete za výhodnou cenu v letáku Tesco, můžete vybrat a usušit semínka a na jaře z nich vypěstovat balkonové rostliny, které také budou krásně plodit.

Vraťme se však k zelenině, kterou si během několika dní nebo týdnů můžete ještě dopěstovat. Jedná se zejména o zeleninu kořenovou, tedy mrkev, petržel, celer, pastinák a ředkev nebo také méně známou vodnici či tuřín.

Dopěstovat si doma můžete i zeleninu listovou, která běžně tvoří hlávky a má po sklizni ještě základy svého kořenového systému. Typicky jde o čínské nebo pekingské zelí nebo o salát kozlíček polníček. Vynikající pro pěstování listů jsou mimo to i cibuloviny, jmenovitě cibule nebo česnek - už nikdy se vám nestane, že by vám doma chyběla jarní cibulka nebo jemná česneková nať.

Jak na dvojí využití kořenové a listové zeleniny?

Když si nakoupíte kořenovou zeleninu, můžete před její spotřebou seříznout její vrchní část – na jeden až dva centimetry dlouhý kousek, který pak stačí postavit do misky s vodou. Vodu v misce je třeba pravidelně obměňovat, aby tento odkrojek mohl pustit kořínky a brzy vyhnat krásnou, zelenou nať.

Cibuli i česnek můžete položit na skleničku s vodou. Sáhněte po větší cibuli nebo po větší palici česneku, aby na sklenici držely a nepropadly dolů. Namočená má totiž být pouze spodní část cibule, ze které pak rostlina vyžene kořeny a po nekolika dnech i čerstvou nať.

Až budete krájet čínské nebo pekingské zelí, skrojte jej zhruba pět centimetrů nad spodní částí a odkrojek položte do misky s vodou. Rostlina také vyžene kořeny a postupně vám doma budou růst i nové listy. Samozřejmě už ne v takové kvalitě, jakou jste dostali u původní hlávky, ale na proložení bagety to bude určitě stačit.

Díky výhodným nabídkám zeleniny, které pravidelně přináší Kaufland leták, a možnostem jejího dalšího „pěstování“ si můžete zajistit prakticky nekonečnou zásobu zelených natí  nebo čerstvých listů téměř zdarma.

Jak na delší skladování listové a kořenové zeleniny?

Než vůbec zeleninu doma použijete, je nutné ji nějak uskladnit. Jako první možnost vás pravděpodobně napadne lednice. U listové zeleniny to je správný krok – jen pozor, salátům a zelí je třeba zajistit dostatečné větrání, aby nezačaly hnědnout a uhnívat. Nicméně paprika nebo rajče do lednice nepatří.

Kořenové zelenině se nejlépe povede v provlhčených pilinách a mírnějším chladu, než který nabídne lednice. Perfektní je třeba neustále větraná spižírna nebo suterén domu, pokud v něm netopíte. Piliny dají zelenině to správné prostředí k „aktivnímu odpočinku“.

Mrkev, petržel, celer a další kořenové dobroty tu totiž naberou druhý dech a začnou pouštět jemné kořínky. Tímto způsobem se oživí, získají více šťávy a celkově mnohem lepší chuť, než kdybyste je napůl gumové vytáhli z lednice.