Češi mají sbírání v krvi. Kromě tradičního sběru známek, se velké oblibě těší také sbírání mincí a bankovek. Proč? Důvod je prostý. V dobách, kdy fotoaparát ještě nebyl, nebo ho nevlastnil každý, jen obrázky v paměti k uchování cest do zahraničí nestačily a často po nějaké době i v mysli vybledly. Lidé si pomocí sbírání bankovek chtěli uchovat v paměti místa, která během života navštívili. Někdy navíc doufali, že hodnota peněz vzroste a na sbírce vydělají. Zatímco kurzy se mění a měny zanikají, limitovaná edice stříbrných bankovek euro na hodnotě nikdy neztratí.

Můžete tak své blízké potěšit netradičním dárkem, který je zároveň i výhodnou investicí do budoucnosti. Milovníkům přírody tak můžete darovat mince se zvířecími motivy. Mince, které oslavují historii železnice nebo Formule 1 zase spíše ocení váš přítel nebo tatínek. „Zlaté mince jsou raženy s uvedenými nominálními hodnotami v platné peněžní jednotce. Unikátní mince vydává Česká národní banka, která se zavazuje mince kdykoliv přijímat zpět,“ komentuje Matěj Čeleš výhodnou investici.

Mince ale nejsou vhodným dárkem jen pro vášnivé sběratele. Krásným dárkem pro vaši ženu může být mince se Swarovski krystalem, který hravě nahradí drahý šperk. Vedle netradičních mincí je možné i zvolit sadu pamětních mincí. Mezi oblíbené paří například sada 3D mincí s vyobrazením draka, která je věnována čínskému lunárnímu roku. Dětem můžete pořídit mince s pohádkovými postavami. 

Pryč jsou doby, kdy jsme dětem šetřili doma do obálek nebo na spořících knížkách. Pamětní mince jsou vhodným dárkem, díky kterému můžete zároveň investovat do budoucnosti vašich potomků,“ vysvětluje Matěj Čeleš investiční analytik Zlaťáky.cz.

Autor: Zlataky.cz

Nová kolekce Malý princ

Absolutní novinkou ve světě mincí je kolekce mincí inspirovaná knihou Antoina de Saint-Exupéryho Malý princ. Na stříbrných a zlatých mincích jsou vyraženy známé citáty z knížky, které vám připomenou významné pasáže příběhu. Mince tedy neobohatí jen vaši sbírku, ale i vašeho ducha. Může jí potěšit jak sběratele, tak i milovníka literatury, pro kterého je Malý princ srdeční záležitostí. Mince najdete na webu zlataky.cz.

Investice do pamětních mincí se však nemusí točit jen v řádech tisíců korun, nejdražší mincí na serveru zlataky.cz je zlatá mince francouzské mincovny Monnaire de Paris o hmotnosti jednoho kilogramu. Mince ražená z nejčistšího 99,9% zlata vyobrazuje na svém rubu portrét královny Marie Antoinetty. Její hodnota převyšuje 3 miliony korun!

Narozeninový tolar

Pokud chcete překvapit své blízké či obdarovat právě narozené originálním dárkem k narozeninám, pak je pozlacená pamětní medaile Narozeninový tolar nejlepší volbou. Medaile zachycuje slavnou malbu Zrození Venuše a na straně druhé znamení všech zvěrokruhů.  Tolar lze zakoupit za 1 590 korun.

Autor: Zlataky.cz

Sada stříbrných slitků Eurobankovek

Sada Eurobankovky obsahuje sedm exkluzivních slitků od 5 € do 500. Bankovky jsou vyrobeny z ryzího stříbra s částečným pozlacením z ryzího zlata. Cena sady je 29 990 korun.

Autor: Zlataky.cz

Sada nádherní plazi

Sada čtyř stříbrných kolorovaných mincí zobrazuje nejznámější plazy na světě: hada, ještěra, želvu a krokodýla.  Mince jsou vyrobeny z nejčistšího 99.9% stříbra. Exkluzivní sada stříbrných mincí stojí 6 590 korun.

Autor: Zlataky.cz

Další informace naleznete na www.zlataky.cz