Společným jmenovatelem všech těchto zdravotních problémů je totiž látka jménem butyrát, respektive její nedostatek. V ideálním případě mají totiž prospěšné střevní bakterie produkovat blahodárný butyrát, ale stejně jako ze střev mizí přirozená střevní mikroflóra, mizí s ní i butyrát a naopak nemoci mají zelenou. To se ale čeští vědci rozhodli změnit, a tak se díky své patentované metodě snaží právě tuto látku dostat opět kam patří, tedy do střevní sliznice, pro obnovení její struktury a tlumení a předcházení všem zánětům i nejzásadnějším střevním nemocem.

Butyrát si lze představit jako sůl kyseliny máselné, která by měla být v našich střevech obsažena přirozeně. Měly by ji totiž produkovat prospěšné střevní bakterie. Ale protože i těch je u většiny populace až tristní nedostatek, je třeba butyrát dodávat jinou cestou. O tom, že je pro naše střeva a tím i celkové zdraví zásadní svědčí i fakt, že dokáže obnovit celistvost sliznice, snížit pronikání obsahu střev do sliznice i krve a podílet se i na tlumení chronických zánětů ve střevech, což může být ideální prevenci rakoviny, ale i stále častější Crohnovy choroby.

Dodání butyrátu organismu díky českému patentu

Tým českých lékařů a vědců se proto rozhodl vyrobit butyrát synteticky, aby mohl být naší střevní sliznici dodán a působil v ní přesně jako v rámci správného fyziologického procesu. Cílem tedy je jeho uvolnění právě až ve střevech, kde musí překonat složitou cestu a být odolný dokonce i vůči agresivním žaludečním šťávám a pH žaludku. To vše je zajištěno díky speciálně upraveným tobolkám, kde dodají butyrát přesně na správné místo a jeho působení a účinnost je tak ještě vyšší.

Autor: Favea Plus

Obecně se dá říct, že námi dodávaný butyrát se chová v organismu naprosto přirozeně, a dokonce jej takzvaně “zmate”, kdy si střevní sliznice myslí, že jde o přirozený butyrát a nijak proti němu nebojuje. Základní podmínkou tohoto úspěchu byla speciální úprava látky, tak, aby doputovala na žádoucí místo a cestou nebyla nijak poškozena a mohla působit stejně jako přirozený butyrát.

Butyrát – podporuje zdraví, ničí nemoc

Butyrát má zároveň jedinečnou schopnost rozpoznat zdravé buňky střevní sliznice od nádorových, kdy zdravé množí a nezdravé naopak ničí, což je předpokladem ideální prevence nejrůznějších střevních zánětů, které by mohly vyústit až v rakovinu.

Butyrát má zároveň velký potenciál a pomáhá i osobám trpícím například cukrovkou nebo právě Crohnovou chorobou. Pokud totiž někdo trpí střevními problémy jako jsou zácpy či průjmy, je extrémně štíhlý nebo má naopak nadváhu nebo ho dokonce trápí i zdánlivě nesouvisející problémy jako třeba kožní onemocnění neznámého původu, je třeba hledat příčinu i ve střevech. A právě všechny tyto problémy může butyrát řešit. Navíc díky speciálním tobolkám dosahuje maximální účinnosti a působí přesně, kde má a jak má.

Více o Butyrátu na faveaplus.cz.