Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

První máj v době koronaviru? Oslavte jej bezpečně a stylově!

/
 • Pokud sdílíte domácnost, polibek neuškodí
  Pokud sdílíte domácnost, polibek neuškodí (profimedia.cz)
  1. května 2020 ● 12:00

  Velká část Čechů odmítá Valentýna, a za lásky čas považuje první máj, na druhé straně, úplně se jim nechce spokojit jen s polibkem pod třešní a vzdát se romantických dárků a překvapení. Pro letošek ale máme možnosti omezené, a navíc stále platí, že je lepší se vyhýbat přeplněným místům. Přinášíme proto tipy, jak letos originálně strávit 1. máj s drahou polovičkou.

 • 1.

  Bez polibku, za to s přípitkem

  ...
  Autor: archiv

  Pokud nechcete riskovat přímý kontakt, na lásku si alespoň připijte. Věděli jste, že délka 1,5 metru, která je považována za bezpečnou vzdálenost mezi dvěma osobami, odpovídá délce dvou natažených paží? Najděte si klidné místo pod rozkvetlým stromem, nalijte si sklenku „bohemky“ a přiťukněte si na lásku a na zdraví! Ale pokud žijete v jedné domácnosti a zubní kartáčky máte v jednom kelímku, líbání se obávat nemusíte.

  Fotogalerie
  2 fotografie

 • 2.

   Na Petřín až po setmění

  ...
  Autor: archiv
  Nemusíme připomínat nejznámější prvomájové místo – Petřín. Na Petříně vás ale bude kromě romantického dostaveníčka čekat boj o volnou třešeň s dalšími páry. Pokud slavnému kopci přesto neodoláte, přijďte raději až po setmění Pěkných míst s třešňovými stromy existuje mnohem víc. V Praze například Vrch Třešňovka nebo sad Hájecká. V Brně najdete třešňový sad na Bílé hoře, za návštěvu stojí i blízké Rosice. Zde na kopci stojí kostel svaté Trojice obklopený třešňovými stromy. V Hradci Králové zamiřte do Jiráskových sadů, sakurová alej vás ohromí v Josefově u Jaroměře nebo na třídě 17. listopadu v Karviné. Své služby nabízí samozřejmě i dendrologické parky, kde si romantiku v klidu užijete. Nebo vyjeďte za město a v přírodě si najděte strom, který bude kvést jen a jen pro vás dva.

 • 3.

   Poměrně nový svátek

  Pokud sdílíte domácnost, polibek neuškodí
  Autor: profimedia.cz

  Tradice velí líbat se pod třešní, jinak dívka do roka uschne. Možná ale nevíte, že jde o poměrně mladý zvyk. V lidové kultuře po něm není ani památky, podle odborníků vznikl přibližně před 100 lety.

 • 4.

  Prvomájový piknik

  ...
  Autor: archiv

  Hledání třešňového stromu můžete propojit i s romantickým piknikem. Nachystejte deku, košík se všemi dobrotami a čerstvým ovocem, dobře se hodí třeba maliny nebo borůvky. Absolutní trefou jsou ale jahody, které patří mezi afrodiziaka. Ti odvážnější si mohou vzít s sebou sbírku básní.

 • 5.

  Něco sladkého

  ...
  Autor: archiv

  Zabaglione s čerstvým ovocem

  4Potřebujete: 4 žloutky, 2 lžíce cukru či podle chuti, 2 – 3 lžíce dezertního vína, čerstvé ovoce dle chuti

  Na větší hrnec s trochou vody posaďte mísu, v níž budete krém nad párou připravovat. Všechny ingredience přidejte do misky. Pomocí metly šlehejte, dokud nedosáhnete hustšího krému. To může chvíli trvat. Hotový krém rozlijte do skleniček či mističek, lehce oflambujte a přidejte ovoce.

  Jaké víno podávat k dezertům?

  „Víno by mělo být zpravidla o něco sladší než dezert samotný, aby ve výsledku nechutnalo kysele až fádně. Ke sladším šumivým vínům a zkrátka ke všemu, co umí v ústech příjemně zaperlit, se hodí jakékoli krémové dezerty. Skvělý je také pudink, pěna a soufflé. K sektům, cavě, proseccu i šampaňskému perfektně ladí také sorbet a zmrzlina,“ říká sommeliér Martin Heřmánek.  Hodí se například Freixenet Carta Nevada Semi Seco.

   

  Zdroj: www.osobnivinoteka.cz, Bohemia sekt

Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy