O tom, jak posílit imunitu jsme si povídali s docentem MUDr. Lubomírem Novákem, CSc., jež se léta věnoval vědeckovýzkumné činnost v oblasti lékařské biochemie a dnes na Klinice YES VISAGE působí jako internista-odborník na preventivní medicínu a zdraví. „V první řadě je třeba zachovat klid. Dlouhodobý stres je zabijákem imunity. Stresová reakce je vývojově velmi stará, aktivujeme při ní celou řadu mechanismů připravujících tělo k fyzické práci, k útoku nebo útěku před nepřítelem. Chceme-li se fyzicky poprat, nemáme čas syntezovat protilátky," říká lékař a dodává, že dalšími faktory, jež imunitu výrazně snižují, je i sedavý způsob života s nezdravou životosprávou a absencí fyzické aktivity.

Simona Krainová s manželem na infuzi v Klinice Yes Visage.
Simona Krainová s manželem na infuzi v Klinice Yes Visage.
Autor: Klinika Yes Visage

Imunita je zásadní

Silná imunita je v obraně (nejen) před koronavirem podstatná. Infuzní léčbou jsme schopni posílit nespecifickou část imunity – tj. jsme schopni v dostatečném množství a v reálném čase do oběhu dostat látky, které imunita a tvorba protilátek vyžaduje. Současné urychlení detoxikačních procesů (likvidace cizorodých – toxických látek) zlepšuje energetický metabolismus a pomáhá tak vytvořit dostatek energie, který může být využit nejenom pro imunitu - na udržení stability vnitřního prostředí a tvorbu protilátek vynakládáme až 50 % získané energie. „Jestliže budete mít v pořádku imunitu, zvládnete snáz infekční onemocnění, zvládnete i detoxikaci, a dokonce nemusí dojít ani ke vzniku onkologických čí cévních onemocnění," vysvětluje přední odborník na biochemii docent Lubomír Novák z Kliniky YES VISAGE a dodává, že pokud máte dobrou imunitu také pomaleji stárnete.

Alice Bendová na infuzi.
Alice Bendová na infuzi.
Autor: Klinika Yes Visage

Co infuze obsahují?

Revitalizační infuze obsahují celou řadu látek – vitamíny, antixodanty, stopové prvky, některé alkalické či přechodné kovy – např. chrom, mangan, železo, měď, zinek, selen, molybden, hořčík aj. Dále kyselinu panthotenovou i listovou. „Z vitamínů se jedná především o vitamín C, silný antioxidant, který je velmi důležitý, lidské tělo si ho ale nedokáže vytvořit a jeho příjem v potravinách je v období vyšší zátěže nedostačující. Proto se s ostatními látky ve správném poměru podává ve formě infuze,“ vysvětluje docent Novák a doplňuje, že individuálně podávají také malé dávky některých hormonů (nadledvinek) včetně látek stimulujících nervové buňky k lepší kooperaci. Vlastní revitalizační pobyt na Klinice YES VISAGE představuje časově 30 minut - 4 hodiny v pohodlí soukromé kliniky a mimo infuzí zahrnuje monitoraci základních fyziologických funkcí včetně EKG. Více o infuzích na www.yesvisage.cz/imunostimulace.

Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová
Autor: Klinika Yes Visage

Doplňky stravy versus infuze

Násobně vyšší a účinnější koncentraci pro tělo důležitých látek v období vyšších nároků není možné docílit běžnou potravou či doplňky stravy a jejich běžný příjem je nedostačující. Sofistikovanou  a individualizovanou prevencí lze riziko koronavirové infekce minimalizovat. Pokud infekce nastane, lze predikovat lehký průběh s rychlou rekonvalescencí bez vzniku výraznějších patologických změn.

O infuzích také více ve videu s docentem Novákem:

Video
délka: 04:01.44

 Klinika Yes Visage

TIP PRO VÁS:

Kliniky YES VISAGE v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě jsou největším specialistou na estetickou a preventivní medicínu v ČR a SR s více jak 30 000 spokojenými klienty ročně, mezi které patří i spousta známých osobností jako Simona Krainová, Lucie Bílá, Zdena Studenková, Iva Kubelková či Marta Jandová. 

Více informací na telefonu 227 777 777 nebo přímo na www.yesvisage.cz/imunostimulace.