Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Zataženo, déšť 11°C

Začněte se hýbat! Jaký jarní sport je pro vás ten pravý?

/
 • Je tu jaro a všichni bychom měli vyrazit ven a začít se hýbat! Jaký jarní sport si vyberete?
  6. dubna 2016 ● 12:00

  Jaro je tady a sluníčko vystrkuje růžky. Byl by hřích toho nevyužít a nevyrazit ven. Nastartujte po dlouhé zimě svou fyzičku, vaše figura a svalstvo to už zajisté potřebují. Měli byste si ale vybrat takovou sportovní aktivitu, která vám půjde a bude vás hlavně bavit.

 • 1.

  Nordic Walking

  Při této běžné chůzi se speciálními hůlkami zapojíte aktivně až 90 % svalstva. A spotřebujete tak mnohem více energie. Tento sport příznivě zatěžuje srdce a minimálně klouby. Za hodinu můžete spálit až 600 kalorií.

  Jak často? Začněte Nordic Walking provozovat 2x týdně 30 minut a každý týden přidávejte 10 minut, až budete sportovat 2x týdně celou hodinu.

  Potřebujete jen: správně vysoké hůlky. Výšku spočítáte vynásobením výšky těla koeficientem 0,66. Jednodušší je poučka, že rukojeť musí sahat k úrovni pupku.

  Vhodné pro: všechny věkové kategorie, pro sportovní začátečníky, lidi s nadváhou.

  Nordic walking s holemi.

 • 2.

  Jogging

  Jedná se o druh nezávodního kondičního běhu pro zdraví. Pravidelným joggingem dosáhnete toho, že se vaše kondice bude den ode dne zlepšovat. Dokonce i zhubnete.

  Jak často? Optimální je sportovat třikrát týdně 30 – 40 minut. Začátečníkům se doporučuje 2 minuty běžet, 1 minutu jít. Důležité je si také udržet stejné tempo, které nemusí být nijak ostré. Když se vám to podaří, budete mít správnou tepovou frekvenci a po 15 minutách se začne spalovat tuk.

  Potřebujete jen: dobré sportovní boty, na těch byste neměli šetřit.

  Vhodné pro: Téměř pro každého. Pouze lidé s vysokou nadváhou by měli začít chůzí.

  Jogging

 • 3.

  Cyklistika

  Nejenže budete na čerstvém vzduchu a můžete se pokochat přírodou, ale rovněž si protáhnete tělo. Budete-li šlapat hodinu a ujedete 20 km, spálíte 550 kalorií.

  Jak často? Když počasí dovolí, nejlépe každý den. Kdo chce zhubnout, na kole by měl šlapat 3x týdně po dobu asi 45 minut.

  Potřebujete jen: dobré kolo a přilbu.

  Vhodné pro: Všechny. Jezdit na kole mohou i starší lidé a zlepší si tím kardiovaskulární systém.

  Na kole skvěle vytvarujete nohy a zadek.

 • 4.

  Inline bruslení

  Jízda na bruslích posiluje svaly hýždí a stehen, zlepšuje rovnováhu a méně zatěžuje klouby. Za hodinu jízdy spálíte až 800 kalorií.

  Jak často? Pro zrychlení metabolismu, je potřeba zabruslit si 2x týdně alespoň po dobu 45 minut.

  Potřebujete jen: kvalitní brusle a také nezbytné chrániče. Ve specializovaných sportovních prodejnách vám poradí, co vybrat.

  Vhodné pro: Všechny. Chce to jen trochu šikovnosti a bruslit může každý.

  Bruslení

 • 5.

  Koloběh

  Buďte jako Královna koloběžka a brzy zjistíte, že ježděním na koloběžce zapojujete svaly celého těla, aniž byste výrazně zatěžovali klouby či páteř. Koloběh posiluje břicho a problémové hýžďové a stehenní svaly.

  Jak často? Stejně jako na kole. Ideální je, pokud můžete na koloběžce jezdit do práce.

  Potřebujete jen: Koloběžku.Ty kvalitní dětské stojí od 3000 Kč, pro dospělé od cca 5000 Kč výše. Nezapomeňte ale také na helmu a chrániče!

  Vhodné pro: Celou rodinu. I pro babičku a dědu.

  Na koloběžce jezdí i Karel Gott

  Fotogalerie
  7 fotografií

   

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy