Jeden z radostných příchodů na svět zchytila svým fotoaparátem v rakovnické porodnici i fotografka Daniela Lišková. „Jednalo se o přirozený porod v naprosto intimním prostředí. Tímto nevšedním zážitkem jsem byla naprosto okouzlená a všem ženám bych přála, aby měly možnost taky tak krásně prožít příchod nového človíčka na tento svět, jako žena na mých fotografiích," poznamenala.

Projekt Na porodu záleží ukazuje konkrétní porody, ať už doma nebo v nemocnici za přítomnosti porodních asistentek či lékařů. Vznikl v rámci nové kampaně »Ať můžou«, která usiluje o to, aby mohly porodní asistentky  v Česku vykonávat svou práci svobodně a autonomně.

„V řadě států jako Kanada, Německo či Benelux je hlavní figurou v péči o nízkorizikové těhotné skutečně porodní asistentka. Proč tomu tak v ČR není, je problém k řešení. Těhotné a rodící ženy nemají být ve valné většině léčeny, ale především podpořeny. Z nás lékařů to navíc sejme spoustu práce,” vyjádřil se k projektu přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Bulovka Michal Zikán. 

Video: Trauma u porodu

Video
Video se připravuje ...

Podcast Maminka - Trauma u porodu Videohub

Fotogalerie
34 fotografií