Máte zmapováno, jak to vypadá se seznamováním v současné nekončící pandemické situaci? V době nouzového stavu bychom se podle nařízení vlády vlastně ani potkávat neměli…

Současná situace jen podpořila trend, který pozorujeme už několik let, a to je posun seznamování do online prostoru. Protože to ani jinak není možné, nejsou možnosti, a tak se singles seznamují skoro výhradně online. Online seznamování je ale obecně celosvětový trend, například ve Spojených státech je to nejběžnější způsob seznámení, i u nás je tento typ seznamování ale dobře rozjetý.

Markéta Šetinová se ve své praxi zaměřuje na úspěšné seznamování.
Autor: archiv Markéty Šetinové

V lockdownu je randění komplikované. Kina a restaurace zavřené, venku zima. Schůzkám dnešní doba nepřeje…

Co se týče randění, jsou dvě možnosti. První je dát si rande online. Vidíme nárůst různých online hovorů, kdy si lidé spolu virtuálně dají skleničku a seznamují se před monitorem. Druhá možnost je vidět se naživo- lidé jdou na procházku, potkávají se venku. Kvůli nouzovému stavu, ve kterém se nacházíme, i kvůli zimě celkem rychle přichází pozvání na schůzku domů, což je něco, co před pandemií přicházelo většinou až později.

Případní partneři se nemají kde ve veřejném prostoru „oťukat“. Někomu pochopitelně nevyhovuje jít hned na prvním nebo druhém rande k tomu druhému domů…Už třeba i z hlediska vlastního bezpečí.

Úplně souhlasím. Obzvláště v zimě, kdy máme kabát, čepici a roušku, tak poznávat toho druhého je náročné. Navíc jsou tam i otázky, jak to ten druhý má s opatrností vzhledem k epidemiologické situaci. Někdo může být citlivější, mít obavy o své zdraví nebo zdraví rodiny. Doporučuji bavit se o tom, jak k bezpečnosti ten druhý přistupuje, a třeba si i před setkáním zajít na test.

Příliš brzké pozvání k sobě domů také může druhý zavnímat jako nabídku k sexu…