Více než stovka druhů čerstvého ovoce a zeleniny od padesáti lokálních dodavatelů

Na pultech Kauflandu se každé ráno objeví několik desítek druhů čerstvého ovoce a zeleniny od padesáti pečlivě vybraných lokálních dodavatelů. Během tuzemské pěstitelské sezóny, která trvá od brzkého jara do konce podzimu, v Kauflandu nakoupíte úplně všechno, co se v České republice urodí. Nabídka lokálního ovoce a zeleniny přesně odpovídá místním klimatickým podmínkám, v prodejnách tak od dubna až do listopadu najdete saláty, ředkvičky, mladou cibulku, česnek, košťálovou i kořenovou zeleninu nebo brambory. Vždy v dubnu a květnu navíc přibude chřest, v červnu pak jahody a třešně a v dalších letních měsících také melouny, maliny nebo meruňky, ale i papriky a cukety, a na podzim ještě čerstvé dýně hrušky a jablka. Vybrané produkty jako bylinky, rajčata, houby, kysané zelí nebo jablka Kaufland nabízí dokonce celoročně.

Jablka přesně podle vaší chuti? V Kauflandu můžete vybírat z desítek lokálních odrůd

Právě česká  jablka patří v naší zemi k nejoblíbenějšímu ovoci. Každoročně do  prodejen dodají téměř čtyři tisíce tun špičkových jablek ze sadů společnosti Bohemia Apple v Tuchorazi. Vedle vysoké kvality nabízených výrobků dbá Kaufland také na dlouhodobé a pevné vztahy se svými dodavateli, spolupráce s Bohemia Apple proto trvá již dvacet let, během nichž se zákazníci vedle tradičně oblíbených odrůd jako Gala, Rubín, Šampion či Golden delicious mohli setkat i s mnoha novinkami a méně známými odrůdami jablek.

Jablka patří k nejoblíbenějšímu ovoci v České republice
Jablka patří k nejoblíbenějšímu ovoci v České republice
Autor: Kaufland Česká republika

Čerstvá rajčata po celý rok

Mezi novinky posledního roku, které se však rychle zařadily mezi nejžádanější produkty z úseku ovoce a zeleniny, patří celoročně čerstvá rajčata. Ta ve svých sklenících v Tušimicích u Kadaně po celý rok  pěstuje Lukáš Rázl a na pulty Kauflandu je dodává do 24 hodin od utržení. Kvalita takových rajčat se s těmi dováženými nedá srovnat, protože právě čerstvost a zralost je pro chuť i nutriční hodnotu rajských jablíček zcela zásadní.    

Česká rajčata najdete na prodejnách do 24 hodin od sklizně
Česká rajčata najdete na prodejnách do 24 hodin od sklizně
Autor: Kaufland Česká republika

Čerstvé maso, pečivo, mléčné výrobky i vejce z volného chovu

Čerstvé a lokální však v Kauflandu najdete nejen ovoce a zeleninu, ale také maso, mléčné výrobky, vejce nebo pečivo, které pekaři do prodejen dodávají několikrát denně. V nabídce nechybí široký výběr vajec z podestýlkového chovu nebo volného výběhu. Velmi oblíbené jsou vejce od dodavatele Statek Dvořák ze Zlatníků u Prahy, kde chovají slepice ve volném výběhu na trávě. Jejich „domácí“ vejce nejvyšší jakosti najdou zákazníci v pražských a středočeských prodejnách Kauflandu. Zažijte každý den čerstvý zážitek.

Statek Dvořák dodává do středočeských prodejen vejce z volného výběhu
Statek Dvořák dodává do středočeských prodejen vejce z volného výběhu
Autor: Kaufland Česká republika