Dobrovolskaya se zabývá výhradně fotografováním portrétů se zvířaty.  „Miluji složité, propracované obrázky. Ráda si hraji s barvou. Věřím, že pomocí fotografie můžeme hodně dosáhnout: vštěpovat lidem lásku ke zvířatům, ukázat nejen vnější, ale i vnitřní krásu člověka, zbavit ho komplexů a stereotypů, předat divákovi důležité sociální a etické problémy,“ vysvětluje uznávaná fotografka.

Na problematiku krásy naráží i veselé a hravé snímky, které umělkyně vytvořila s Dianou, dívkou trpící kožní nemocí vitiligem. Jde o autoimunitní poruchu, která se u nemocného projevuje světlými skvrnami nepravidelných tvarů na kůži, nejčastěji okolo prstů, úst, očí, genitálu, kloubů, třísel a obličeje.

Tvorba ruské portrétní fotografky Anastasiye Dobrovolskaye je fascinující.
Tvorba ruské portrétní fotografky Anastasiye Dobrovolskaye je fascinující.
Autor:  Anastasiya Dobrovolskaya

Všechna zvířata, se kterými mladá žena fotí, se narodila v zajetí, velice často byla svými majiteli zachráněná. To je i případ medvěda Štěpána, který na snímcích také pózuje. „Narodil se v malé zoo a málem nepřežil. Podařilo se ho ale vypiplat. Dnes je mu 27 let, ve volné přírodě se přitom medvědi dožívají jen 14 nebo 16 let,“ popsala pro Blesk.cz Anastasiya.

Fotogalerie
18 fotografií