27. květen 2020
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém

Vyznáte se v džínách? Který střih bude slušet vaší postavě?

/
 • Rozpoznáte všechny typy džínů?
  19. listopadu 2019 ● 09:15

  Skinny, straight, slim, boyfriend nebo třeba flared (bell bottom)... Že vám to možná něco říká a nedokážete to hned nikam zařadit? Jedná se o různé střihy džín. Jak zvolit ten správný pro vaši postavu?

 • 1.

  STRAIGHT

  Základní střih, kde jsou nohavice rovné, sluší každé postavě. Straight džíny jsou stále v módě a nikdy se zatím nestalo, že by z ní vyšly. Jsou tak naprosto nadčasové a ze šatníku je nikdy nevyhazujte.

  Straight, Mango

 • 2.

  SKINNY

  Volně přeloženo »super úzký střih«. V posledních letech velmi oblíbený. Přestože se ho velmi mnoho žen obává, dokáže opticky prodloužit a zeštíhlit nohy. Oproti slimkám často materiál obsahuje více elastanu.

  Skinny, Zara

 • 3.

  SLIM

  Hodně podobné skinny džínám. Oboje jsou úzké, jen »slimky« jsou na rozdíl od skinny džín »tužší« a neobepnou tak důkladně celou postavu. Pro ženy, které nemají míry modelek, jsou tím pádem lichotivější.

  S. Oliver, 699 Kč

 • 4.

  BOYFRIEND

  Jde o volnější střih se sníženým pasem a často bývají tyto kalhoty roztrhané, aby působily opravdu jako džíny vašeho přítele... Obecně »boyfriendy« sedí spíše štíhlejším postavám, měly by na bocích jakoby viset. Mohou se nosit ohrnuté.

  Boyfriend, Zoot.cz, Vero Moda

 • 5.

  LOOSE

  Takto se označují všechny »lehké« kalhoty. V tomto případě jde o přirozené, uvolněné džíny většinou rovného střihu, inspirované v pánském oddělení. Oproti »boyfriendům« mají vyšší pas.

  Mango, 899 Kč

 • 6.

  FLARED

  Občas se objevuje i výraz bell bottom. Pod těmito slovy se skrývají staré dobré zvonáče. Tedy džíny, které se od kolen dolů rozšiřují a mívají tradičně vyšší pas, který opticky prodlouží postavu. Jsou ideální jak pro štíhlé ženy, tak i pro ty mírně silnější.

  Nazelenalé zvonáče, Lindex, 999 Kč.

 • 7.

  BOOTCUT

  Tyto džíny lichotí i postavě s širšími boky či s širšími stehny nebo lýtky. Rozšířená spodní část totiž siluetu vyváží a postava pak působí symetričtěji. Jde tedy o střih, který se od kolen směrem dolů jen mírně rozšiřuje.

  Bootcut, Levis

 • 8.

  WIDE

  Wide je v překladu široký, už z názvu je proto jasné, jak tyto kalhoty poznáte. Jsou jednoduše široké v celé své délce. I když se to tak může zdát, nejde o nejlichotivější střih. Široké džíny nejlépe vypadají na útlých a především vysokých siluetách...

  Cropped Wide, Stradivarius

 • 9.

  DISTRESSED

  Distressed – nebo se také používá označení ripped – jsou džíny s dírami nebo jakýmkoli dalším záměrným »poškozením «.

  FF, 499 Kč

 • 10.

  MOM

  Velmi vyhledávanými jsou v posledních letech mom jeans (v překladu máminy džíny). Mají připomínat ty z devadesátých let, kdy se nosily rovné nohavice v kombinaci s hodně vysokým pasem. Tento střih vyloženě svědčí ženským křivkám, a navíc krásně zvýrazňuje pas.

  Mom, Stradivarius

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy