28. únor 2020
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Alergie útočí! Pomůže i výměna povlečení! Víte, jak často ho prát?

/
 • Pomoc, je tu doba alergií! 3 rychlé rady, jak ji „zadupat“, ještě než nás začne trápit
  3. dubna 2019 ● 05:00

  Jaro je tu s plnou parádou, stromy kvetou, příroda se probouzí… Pro alergiky nastává to pravé peklo. Máme pro vás tři rychlé tipy, jak alergii „utlouct“ hned na začátku.

 • 1.

  Perte a mrazte!

  Mezi nejčastější alergeny v domácnosti patří roztoči. Mikroskopičtí živočichové se živí odumřelými kožními buňkami. Nejvíce se jim líbí v ložním prádle, gauči, koberci... Ideálně byste proto měli měnit povlečení maximálně po 10 dnech a prát jej minimálně na 60 stupňů. Použijte také dezinfekce do praní. Nezapomeňte také na plyšové hračky. Vložte je v pytli na odpadky na 3 – 5 hodin do mrazáku. Teplota pod bodem mrazu je zničí.

  Pomoc, je tu doba alergií! 3 rychlé rady, jak ji „zadupat“, ještě než nás začne trápit

 • 2.

  Převlékejte se!

  Omezit větrání v pylové sezoně může pomoci, ale není to nejideálnější řešení. Pyl si navíc nosíte zvenku na svém oděvu. Proto se hned převlečte do domácího oblečení. Pomůže také opláchnutí obličeje a častější mytí vlasů.

  Pomoc, je tu doba alergií! 3 rychlé rady, jak ji „zadupat“, ještě než nás začne trápit

 • 3.

  Utírejte prach!

  Alergeny se vyskytují v prachu, který usedá v domácnosti. Je směsicí drobného odpadu a obsahuje tak zbytky mrtvých tělíček roztočů i trusové částice, které produkují. Na jaře vám v obýváku pravděpodobně poletují také pylová zrnka. Tady pomůže jen prachovka, ideálně ze speciálních vláken, která se používají za sucha i za vlhka. Prach utírejte obden. Nezapomínejte na luxování. Vysavačem byste měli očistit i matrace a pohovky.

  Zdroj: Fino

  Pomoc, je tu doba alergií! 3 rychlé rady, jak ji „zadupat“, ještě než nás začne trápit

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy