20. duben 2019
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Odborník na konopí radí: Semínka klidně dvakrát denně! Léčí klouby, kůži i mozek

/
 • 22. listopadu 2018 ● 12:00
   

  Mýtů o konopí je stále dost a jeho užívání je pořád docela kontroverzní záležitostí. Doba jde ale dopředu a mnoho lidí už má alespoň mírnou představu o jeho léčivých účincích a má zájem dozvědět se více. S čím vším nám může pomoci? Nebojte se vyzkoušet olej nebo semínka.

 • 1.

  Konopí je legální

  Konopí je vysoká, jednoletá bylina s mnoha možnostmi využití. Kromě jiných látek obsahuje také psychoaktivní tetrahydrocannabinol neboli THC, které působí omamně na lidský organismus. Pokud má usušené květenství konopných rostlin obsah THC vyšší než 0,3 %, označuje se názvem marihuana. Užívání marihuany je u nás nelegální, konopí nikoliv.

 • 2.

  Léčivé jsou cannabinoidy

  Cannabinoidy jsou látky obsažené v konopí a i lidské tělo si je vyrábí samo, proto jsou pro organismus blízké a přirozené. Tiší bolest a zmírňují příznaky celé řady nemocí. „Pomáhají například lidem s třesem, Parkinsonovou nemocí, mírní bolesti, křeče či kožní problémy,“ vysvětluje expert na konopí Jiří Stabla a dodává: „Pokud je konopí užíváno s rozmyslem, můžeme ho považovat za jednu z cenných medicín.

 • 3.

  Pomáhá pohybovému aparátu

  Bolí vás klouby? Potřebujete uvolnit namožené svaly a osvěžit tělo po fyzické zátěži? Zkuste sáhnout po produktech s konopným olejem, o jehož účincích se toho ví spousta už po celá tisíciletí. Dnes stoupá jeho obliba především v kosmetických a masážních přípravcích. Konopný olej se získává lisováním semen z rostlin rodu konopí, přesněji z takzvaného technického konopí, které neobsahuje THC. Konopný olej lisovaný zastudena obsahuje přibližně 80 % esenciálních mastných kyselin, řadu minerálů a vitaminů.

 • 4.

  Zobejte konopné semínko

  Je zdravé a poslední dobou hodně populární. Obsahuje mnoho bílkovin, proteinů, prospěšných rostlinných sterolů a dalších důležitých látek pro lidský organizmus. Má také ideálním poměr esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6. Je také bohaté na vitamin E, jod, stříbro, chrom, zinek, měď či magnesium. Semínko zlepšuje kvalitu nehtů, vlasů a kůže. „Doporučuji jednu polévkovou lžíci ráno a jednu večer. Můžete ho přidat třeba do salátů, pomazánek a dalších studených jídel,“ radí Stabla.

  konopné semínko

  Více o léčebném konopí čtěte ZDE

1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy