Neděle 2. dubna 2023
Svátek slaví Erika, zítra Richard
Oblačno, déšť 7°C

Nepřestávejte se hýbat: 3 tipy fitness trenérek na podzimní cvičení! A do jara jsou kila dole

/
 • Pohyb nemusí být jen cvičení, zkuste třeba i tančit.
  5. listopadu 2018 ● 12:00

  S aktivním pohybem nemusíte končit ani tehdy, když je venku mokro a sychravo. Poradíme, jaké jsou nejvhodnější podzimní aktivity pro udržení kondice i hubnutí.

 • 1.

  Kruhový trénink

  Kruhový trénink je efektivní spalovač tuků a jeho oblíbenost roste.  Posílíte při něm svaly, zpevníte tělo, zrychlíte svůj metabolismus, spálíte tuky a zhubnete mnohem efektivněji než při jakémkoliv jiném druhu cvičení, včetně kardia. „Je prokázáno, že díky střídání náročnějších a lehčích cviků kolísá tepová frekvence při cvičení nahoru a dolů, což je nejrychlejší cesta k výsledkům. Během cvičení pálíte tuk, ale také zrychlujete díky fázím s vysokou tepovou frekvencí svůj metabolismus a spalujete více i v klidu,“ říká trenérka fitness centra pro ženy Kateřina Hollerová.

   

  Při cvičení kruháče nepracují pouze nohy, ale celé tělo a krev stále putuje intenzivně všemi svaly. „Kruhový trénink trvá kolem 30 minut,“ upřesňuje Hollerová. Každý měsíc se navíc jeho cviky obměňují.

  Posilování je nedílnou součástí správného tríninku
  Autor: shutterstock

 • 2.

  Jóga

  Dalším skvělým pomocníkem při hubnutí je jóga. „Je ideálním doplňkem k silovým sportům, dokáže zlepšit sportovní výkony, odbourává stres, je skvělým pomocníkem při hubnutí a k tomu všemu pravidelné cvičení jógy omlazuje,“ říká autorka knihy o józe pro seniory Věra Vojtěchová.

  Druhů jógy je nespočet a třeba taková hot jóga je do chladnějších podzimních dní nejlepší možnou volbou. „Hot jóga je cvičení jógových pozic v místnosti vyhřáté na 38 až 42 °C, takže se při ní parádně zapotíte. Relativní vlhkost v místnosti je udržována na 40 %, což dělá horkou jógu úžasně odlišným zážitkem,“ popisuje Vojtěchová.

  ...
  Autor: iStock.com

 • 3.

  Zatančete si

  Zkuste Fitbalet a PortDeBras. „Tento druh kombinuje strečink a tanec. Krásně při něm posílíte a vytvarujete postavu,“ říká Tereza Náplavová Semrádová. „Kromě toho se Fitbalet a PortDeBras cvičí při hudbě, která člověka po náročném dni uvolní a naladí do příjemné nálady,“ dodává. Fitbalet a PortDeBras navíc pomáhá držet rovná záda, zpevnit a protáhnout svalstvo trupu i končetin.

   

  Zdroj: Contours, Dům jógy a studio Fascinace

  Zkuste místo cvičení tančit.
  Autor: profimedia.cz

Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy