Palubní kamera

Abyste mohli zachytit ty nejkrásnější momenty, i když řídíte, pořiďte si palubní kameru. Využijte režim nahrávání událostí k zachycení krásných záběrů, které si pak můžete přehrát na chytrém telefonu nebo počítači. Výhodou je, že případně zachytí i nehodu, je tedy i důležitým svědkem. 

Nekonečný playlist

Čím dál jedete, tím delší playlist byste si měli připravit. Když už nemáte co poslouchat, za volantem se nudíte a počítáte každý kilometr do cíle, klesá nejen nálada v autě, ale i vaše koncentrace, a naopak se zvyšuje riziko nehody nebo třeba mikrospánku.

Kvalitní reproduktory

Jestli cestujete často a daleko, vyplatí se zapřemýšlet nad kvalitnějším audiosystémem zabudovaným ve vašem voze. Například Toyota svým zákazníkům nabízí reproduktory JBL, Lexus zase audiosystém značky Mark Levinson. Jakmile si na takový zážitek jednou zvyknete, už nikdy nebudete chtít cestovat v “obyčejném” autě.

Audio knihy

Chystáte se na cestách hodně číst? Využijte k tomu i čas strávený za volantem - audio knihy jsou skvělým způsobem zábavy během dlouhých hodin na cestách a zároveň vám pomohou dohnat případný skluz ve vašem čtenářském klubu.

Občerstvení

Dodržovat pitný režim a správnou stravu je důležité i na cestách, zejména když řídíte po dlouhou dobu. Naložte do přenosné nebo vestavěné chladničky lahve s vodou a zdravou svačinu, jako je ovoce, zelenina nebo ořechy, abyste při prvních náznacích hladu nemuseli zastavovat v nejbližším fast-foodu, protože u cest zatím příliš možností zdravého stravování není.

...

Deky a polštáře

Na hodně dlouhých cestách je potřeba počítat i s odpočinkem. Zastávky v hotelech by cestu zbytečně prodlužovaly, proto je nejlepší střídat se v řízení a zároveň v odpočinku za jízdy. Abyste si v autě odpočinuli co nejvíce, zajistěte si maximální pohodlí.

Střešní nosič

Pohodlí nikdy nebudete mít, dokud budete v interiéru zavaleni věcmi. Proto jestli se vám všechno nevejde do kufru, vyrazte se střešním nosičem, v němž navíc lze zavazadla a vybavení poskládat mnohem přehledněji než v běžném zavazadlovém prostoru.

Lékárnička

Nehody nebo nemoci se nedají naplánovat, a tak když se něco stane, nemusí být lékařská pomoc zrovna po ruce. Autolékárnička s obvazy, antiseptickými polštářky, léky proti bolesti, mastmi a dalším vybavením znamená, že jste připraveni na všechno.

První technická pomoc

Nezapomeňte si přibalit vše, co byste mohli potřebovat během čekání na asistenční službu. Co by se vám mohlo hodit: svítilna, pevná textilní lepicí páska, startovací kabely, tažné lano, šroubováky, kleště a další.

Tažné zařízení

Zábava, kterou si s sebou vezete, může občas mít větší rozměr, třeba motorový člun nebo obytný přívěs. Ujistěte se, že jste vše připojili bezpečně a podle přísných norem. Nebo ještě lépe, vyměňte obytný přívěs za auto, ve kterém můžete rovnou i spát.