Úterý 28. listopadu 2023
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, sněžení 1°C

Dolehla na vás jarní únava? Bylinky vás zachrání! 4 tipy, jak na to

/
 • Zima pomalu končí, jaro za dveřmi, a vy se »bez šťávy«? Zkuste nastartovat tělo s bylinkami.
  7. března 2018 ● 14:04

  Zima pomalu končí, jaro za dveřmi, a vy se »bez šťávy«? Nastartovat tělo i mysl v tomto období není nic jednoduchého. Zkuste dobít baterky přírodní cestou. Máme pro vás pár tipů.

   

 • 1.

  Začněte den s guaranou

  Jestli patříte mezi ty, kteří ráno třikrát zamáčknou budík, než vstanou, pak byste měli vyzkoušet guaranu. „Jedná se o špičkový stimulátor. Stačí si ji dát hned po probuzení v tobolce či pár kapek tinktury. Do čtvrt hodinky budete na nohou a plní energie,“ říká odborník na bylinky Jiří Pantůček.

  ...
  Autor: Shutterstock.com

 • 2.

  Hýbejte se

  Nemusíte běhat desítky kilometrů nebo trávit hodiny v posilovně. Stačí, když denně pravidelnému pohybu věnujete alespoň dvacet minut. Jeho prostřednictvím se zbavíte nakumulovaného napětí a vyplavíte při něm endorfiny – hormony štěstí.

  Fyzičku si zlepšíte, i dkyž budete cvičit jen 20 minut denně.
  Autor: Shutterstock.com

 • 3.

  Pozor na cukr

  Cukr společně s alkoholem stojí za překyselením organismu a v nadměrné konzumaci vyvolává nejrůznější neduhy. Jako napříkald únavu, boelsti hlavy a svalů, špatné trávení nebo parodontózu. Co s tím? Vyvážená a na vitamíny bohatá strava je základ. „Kromě omezení cukrovinek doporučuji zelený ječmen. O něm je známo, že pomáhá tělo zbavit nejrůznějších nečistot, je bohatý na minerály, stopové prvky a enzymy,“ dodává Jiří Pantůček.

  Vyzkoušeje na bolest hlavy čínskou medicínu.
  Autor: Shutterstock.com

 • 4.

  Relaxujte u svíček

  Po náročném dni se na chvíli zastavte a vyčleňte si alespoň půl hodiny pro sebe. Ať už relaxujete při knížce nebo poslechu hudby, zapalte si k tomu svíčku a nakapejte pár kapek 100% silice do aromalampy. „Aromaterapie má bohatou a dlouhodobou tradici. Na stres funguje grapefruit, pro lepší spánek bych zase volil levanduli,“ uzavírá Jiří Pantůček.

  www.topvet.cz

  Relaxujte
  Autor: Shutterstock.com

Dnešní horoskopy