26. leden 2020
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid

Formičky na led 10krát jinak: Zmrazte víno, bylinky i mléko!

/
 • Formičky na led 10krát jinak! Na co všechno se dají použít?
  17. srpna 2017 ● 08:00

  Používáte formičky na led? Ve většině domácností jsou během léta hojně využívány. Ovšem napadlo vás, že se dají využít i něčemu jinému, než k tvorbě kostek ledu? Podívejte se, co všechno v nich lze zmrazit!

 • 1.

  Těsto na sušenky

  Přišla neohlášená návštěva a vy ji nemáte čím pohostit? Buďte na to připraveni a udělejte máslové těsto na sušenky s čokoládovými kousky (tzv. cookies). Do tvořítek pak těsto namačkejte a zamrazte. Když je potřeba, stačí vyklepnout na plech a do 15 minut je hotovo. 

  Formičky na led najdou v domácnosti mnoho využití.

 • 2.

  Na limonády

  Koupili jste citrusy nebo meloun v akci, ale nestíháte vše zkonzumovat? Vymačkejte z nich šťávu a vlijte do tvořítek. Přes noc nechte zamrazit a kostky přesypte do sáčků či krabičky. Mražené kostky můžete pak využít pro přípravu limonád. 

  Formičky na led najdou v domácnosti mnoho využití.

 • 3.

  Čokoládové bonbony

  Do tvořítek dejte kousek ovoce (jahodu, třešeň, banán apod.) a zalijte je rozpuštěnou čokoládou. Nechte přes noc v mrazáku a čokoládové bonbony s ovocem jsou na světě!

  Kdo by nemiloval jahody v čokoládě...

 • 4.

  Ledová káva

  Zbyla vám uvařená káva z překapávače? Nevylévejte ji. Naplňte jí tvořítka na led a dejte do mrazáku. Ledové kávové kostky můžete využít ke zchlazení horké kávy, nebo k přípravě ledové.

  Formičky na led najdou v domácnosti mnoho využití.

   

 • 5.

  Jogurtové kostky

  Nestíháte sníst jogurt před koncem data jeho spotřeby? Naplňte jím formičky na led. zamrazený se výtečně hodí pro přípravu smoothie nebo pro výrobu zmrzliny. také můžete přidat müsli a kousky ovoce a udělat si mininanuky. 

  Formičky na led najdou v domácnosti mnoho využití.

 • 6.

  Nedopité víno

  Škoda vylévat víno, které nevypijete. Dejte ho zamrazit do tvořítek, díky tomu máte kdykoliv po ruce trošku vína, které se hodí na vaření – napřílad při přípravě omáček nebo pod maso. Také je můžete využít při přípravě míchaných alkoholických drinků.

  Víno
   

 • 7.

  Mléko pro návštěvy

  Nalijte mléko do formiček a zmrazte si ho. Mléko (případně smetana) vám nezkysne a horký nápoj návštěvě zchladí, takže jej může hned pít. Zmrazené mléko můžete také využít pro přípravu míchaných ovocných nápojů. 

  Formičky na led najdou v domácnosti mnoho využití.

 • 8.

  Domácí pesto

  Ať už vyrábíte pesto z bazalky, medvědího česneku nebo mladých kopřiv, můžete ho také zamrazit do formiček. Kvůli jeho intenzivnímu aroma nezapomeňte formičky zabalit ještě do igelitového sáčku. 

  Formičky na led najdou v domácnosti mnoho využití.

 • 9.

  Poctivý vývar po ruce

  Nemáte rádi kupované bujony v kostce kvůli tomu, že jsou plné glutamátu a s poctivým vývarem nemají mnoho společného? Uvařte ho, a když vychladne, tak ho zmrazte ve formičkách na led. 

  Bujón

 • 10.

  Bylinky v oleji

  Čerstvé bylinky dejte do formiček na led a zalijte olivovým olejem nebo rozpuštěným máslem. Pak už jen uložte do mrazáku. Využijte je při vaření jako základ do omáček, do polévek, pod maso nebo na rozpečenou bagetu.  

   

  Bylinky

 • 11.

  VIDEO: Vyrob si sám: Thajská ledová káva! Ideální osvěžení!

  Video
  délka: 00:44.06

  Vyrob si sám: Thajská ledová káva! Ideální osvěžení! Mall.cz

  Fotogalerie
  11 fotografií

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy