14. říjen 2019
Svátek slaví Agáta, zítra Tereza

Nejlepší letní osvěžení? Meloun! Vyznáte se v této kulaté zelenině?

/
 • Meloun
  10. července 2017 ● 08:00

  Co vás nejvíce osvěží v těchto parných dnech? Přece meloun! Nejen že je chutný, ale také obsahuje velké procento vody, kterou je třeba v létě pravidelně doplňovat.  Podívejte se, jaké druhy melounů naleznete v našich obchodech.

 • 1.

  Vodní

  Šťavnatá červená dužina a zelená slupka, to je pravý symbol léta. Tento meloun obsahuje více než 90% vody, takže se jedná o ideální letní svačinku, na které si bez výčitek pochutnáte. Nezanedbatelný je ale i obsah vitaminů a minerálů. Ideální hmotnost vodního melounu je kolem 2_3 kilogramů.

  Cena za kilogram: 9, 90 – 17, 90 Kč

  Druhy vodního melounu:

  • Bez semínek se vyznačuje sladší chutí, než mají ostatní melouny.
  • Baby je ideální na zahradní párty, malá velikost je praktická v lednici.
  • Se žlutou dužinou má vysoký obsah přírodního cukru a výraznou chuť.

  Meloun

 • 2.

  Žlutý

  Žlutý meloun známý také pod názvem Honeydew meloun se řadí mezi cukrové odrůdy podobně jako galia, cantaloupe nebo piel de sapo. Žlutý meloun má jemnou a sladkou chuť. Můžete ho jíst jen tak na kousky nakrájený, ale také ho grilovat nebo z něj připravit studenou polévku.

  Cena za kilogram: 29,90 – 39, 90 Kč

  Žlutý meloun

 • 3.

  Piel de sapo

  Název tohoto melounu znamená ropuší kůže – podle zbarvení slupky. Vyznačuje se lahodnou aromatickou a příjemnou sladkou chutí. Nejlépe chutná čerstvý nebo jako součást exotických salátů. Zralý plod by měl krásně melounově vonět, mít nažloutlou slupku a seschlou stopku.

  Cena za kilogram: 29, 90 – 34, 90 Kč

  Meloun piel de sapo.

 • 4.

  Cantaloupe

  Kantalupský meloun poznáte podle typické slupky s vystouplou síťovitou kresbou. Jeho dužina má meruňkově oranžovou barvu a chutná sladce. Možná vás překvapí mnoho šťávy v dužině. Nejlépe si ho vychutnáte jen tak bez další úpravy nebo jako přísadu do různých druhů salátů.

  Cena za kilogram: 30 – 39, 90 Kč

  Meloun Cantaloupe

 • 5.

  Galia

  Kulatý plod Galia patří mezi cukrové melouny a vyznačuje se síťovanou slupkou, která vypadá jako rozpraskaná kůra stromu, a barva se při zrání mění od zelené až po zlatožlutou. Pevná světle nazelenalá až světle žlutá dužina chuťově připomíná nektarinku.  Meloun má lehce pikantní chuť a silnou vůni.

  Cena za kilogram: 25 – 39, 90 Kč

   

  Meloun galia.

  Fotogalerie
  6 fotografií

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy