Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Polojasno 11°C

Život pro kočku i pod psa: 4 zásady, jak mohou žít v jedné domácnosti

/
 • Pes a kočka mohou žít bez problémů společně v jedné domácnosti.
  26. června 2017 ● 10:16

  Prázdniny jsou tu a s nimi i jedno velké riziko – vaše dítko si na venkově zamiluje kočku nebo psa, jenže doma už jedno z těchto zvířátek máte… Pokud podlehnete naléhání a získáte dalšího člena rodiny, poradíme, jak sžít pejska i kočku dohromady.

 • 1.

  Ideálně od narození spolu

  I když se to na první pohled nezdá, tak pejsci a kočky dokážou být celoživotní věrní přátelé. Ideální je  - začít je navzájem socializovat již od narození. Nejlepší je, když si pořídíte malé koťátko a štěně najednou, rychleji si tak na sebe zvyknout. Pokud máte již dospělou kočku nebo psa, tak jim pak pořiďte mláďátko. Nejlepší variantou je dospělý pes a koťátko. Dospělá kočka by mohla mít větší problém přijmout malé štěně.

  Pes a kočka mohou žít bez problémů společně v jedné domácnosti.
  Autor: krmiva-pucalka.cz

 • 2.

  Hlaďte oba stejně

  Nejdříve kočku i psa důkladně pozorujte, aby na sebe zbytečně neprskali a nevyjížděli. V případě, že pes bude chtít kočku honit po bytě, je na místě ho pokárat. Psi po nějaké době začnou kočku ve smečce respektovat jako nadřazenou a nechají ji být. Může se stát, že kočka po psovi vyjede packami, je proto dobré ji ze začátku malinko přistřihnout drápky. Dopřejte si společné chvíle, ale věnujte se také každému zvlášť. Když pohladíte jedno zvíře, pohlaďte ihned i druhé.

  Pes a kočka mohou žít bez problémů společně v jedné domácnosti.
  Autor: Profimedia

 • 3.

  Pelíšek je soukromí

  Je důležité, aby nové štěně či koťátko mělo vlastní místo.  Pro malé kotě je dobré připravit i malý prostor, kam se může jít schovat, když se bude cítit ohrožené. Toalety u koček dávejte na místo, kam se hned nedostane pes, protože se může stát, že se pejsci budou chtít na kočičím trusu »pochutnat«. Nenuťte je být stále spolu a hrát si. Pes i kočka si k sobě dřív nebo později najdou cestu sami. Dobré je také dát do pelíšku kočky a pejska dečku, kterou po několika dnech vyměníte. Zvířata si zvyknout na svůj pach.

  Pes a kočka mohou žít bez problémů společně v jedné domácnosti.
  Autor: krmiva-pucalka.cz

 • 4.

  Kočka je šelma, pes musí poslouchat

  Pes a kočka musí mít na jídlo každý vlastní vodu i misku, protože obě zvířata si teritoriálně hlídají stravu. „Rozhodně není vhodně krmit stejnými granulemi či stejnou stravou. Pes a kočka potřebují trochu jiné složení stravy. Například kočičí žrádlo je bohatší na bílkoviny a tuky, kterých pes potřebuje o trochu méně. Takže pes krmený kočičím žrádlem může více přibývat na váze. Zvířata také krmte odděleně, “ říká Martin Pučálka, odborník na výživu psů a koček. Kočku je lepší krmit několikrát denně a misku můžeme plnou i přes noc. Je to šelmička, která je zvyklá chodit lovit v noci. Na rozdíl od psa, kde z výchovných důvodů není dobré nechávat misku příliš dlouho naplněnou.

  Pes a kočka mohou žít bez problémů společně v jedné domácnosti.
  Autor: profimedia.cz

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy