24. únor 2020
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Nebojte se! O svátku nezůstanete o hladu: Kde 28. října nakoupíte?

/
 • Velké obchody mají mít zavřeno během sedmi svátků v roce (iluastrační foto)
  25. října 2016 ● 16:15

  Máte strach, že 28. října zůstanete o hladu? Češi si zvykli, že nakoupí prakticky kdykoliv a to jak o víkendech, tak i o svátcích. Jenže v pátek se chystá neotevřít řada obchodních řetězců, ale nelekejte se! V některých obchodech zůstane otevřeno. Jak to tedy o svátku bude?

 • 1.

  Kde bude zavřeno

  V pátek 28. října začne platit nový zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Zákaz prodeje o svátcích mají obchody s prodejní plochou větší než 200 m2 a zastavárny a second-handy. Nenakoupíte si v řadě obchodních řetězců a to v supermarketu Kaufland, Penny Marketu, Lidlu, Bille, Tescu, Hornrbachu a OBI. Své brány neotevře ani IKEA, XXX Lutz, pražské Arkády, OC Šestka nebo brněnská Vaňkovka a Olympia.

  Velké obchody mají mít zavřeno během sedmi svátků v roce (iluastrační foto)

 • 2.

  Kde si nakoupíte?

  Nakoupit si budete moct v prodejnách, jejichž prodejní plocha nepřesahuje 200 m2, čerpací stanice, lékárny, prodejny na letištích, železničních stanicích a autobusových nádražích a prodejny ve zdravotnických zařízeních. Řetězec Albert otevře pět supermarketů ve vestibulech pražského metra a také hypermarket na autobusovém nádraží v Českých Budějovicích, Billa v souladu se zákonem svou prodejnu na pražském letišti a na hlavním nádraží v Praze. Prodejny Žabka otevřou.

  Kde bude otevřeno v Praze? Otevřeno zůstává například pražské Paladium, Centrum Nový Smíchov, OC Letňany, OC Černý most, OC Zličín, OC Flora a Galerie Harfa.

  Kde nakoupíte mimo Prahu? Otevřeno bude Futurum Hradec Králové, Bondy centrum v Mladé Boleslavi, Galerie Slovany v Plzni, City Park v Jihlavě, IGY centrum v Českých Budějovích, olomoucká Šantovka, OC Olomouc, zlínské Zlaté Jablko i Centro, teplická Olympia, mostecký Central, liberecké Forum, Palace Pardubice. Pozor! V brněnském Velkém Špaličku bude otevřeno jen kino a restaurace.

  Nebojte se! O svátku nezůstanete o hladu: Kde 28. října nakoupíte?

 • 3.

  Mnozí proti zákazu bojují

  Své prodejny (výdejny) otevře například Alza, a to včetně rozlehlého showroomu v pražských Holešovicích, největší pražské hračkářství Hamley otevře také a nabídne návštěvníkům své atrakce, prodávat však nebude.

  Nebojte se! O svátku nezůstanete o hladu: Kde 28. října nakoupíte?

  Fotogalerie
  3 fotografie

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy