Sobota 15. května 2021
Svátek slaví Žofie, zítra Přemysl
Oblačno, déšť 16°C

Krásné nehty: 5 tipů, jak mít výstavní drápky!

/
 • Pěkné a ošetřené nehty patří k naší dobré vizitce. Máme pro vás pět tipů, jak jich docílit.
  Pěkné a ošetřené nehty patří k naší dobré vizitce. Máme pro vás pět tipů, jak jich docílit. (Shutterstock)
  20. října 2016 ● 09:29

  Pěkné a ošetřené nehty patří k naší dobré vizitce. Máme pro vás pět tipů, jak jich docílit.

 • 1.

  Odlakování a mytí

  Pokud máte na nehtech lak, pryč s ním. Ideálně s bezacetonovým odlakovačem. Nehty pak důkladně umyjte mýdlem a řádně vysušte. Zbavte se i špíny pod nehty. Opatrně, ať se neškrábnete.

   

 • 2.

  Ošetření kůžičky

   

   Pak přichází na řadu kůžička. Buď mi můžete ponořit na 10 minut do lázně nebo použít změkčovač kůžiček, jen tam kde je potřeba. Tato metoda je lepší vzhledem k lehčímu následnému ošetření nehtů. Ať už zvolíte namokro nebo nasucho, obě metody vám pomohou bez problémů zatlačit kůžičku zpátky k nehtovému lůžku. Použijte na to tyčinku s gumovým koncem. Nikdy nestříhejte!

   

 • 3.

  Stříhání

   

  Například ve staré Číně byly dlouhé nehty znakem příslušnosti k vyšší třídě, moderní doba velí nehty kratší. Jsou i daleko praktičtější. Kočičí drápky už nefrčí. Použijeme buď nůžky z nerezové oceli, aby nepoškodili nehet, nebo pilník. Pilujeme od kraje do středu.

   

 • 4.

  Pilování

   

  Pokud chcete na nehet opět nanést lak, pěkně je opilujte na povrchu a to tím nejjemnějším pilníčkem. Na zpilovaném nehtu dobře drží lak. Po pilování nehet vyleštěte gumovou částí pilníku nebo jelenicí. Budou se krásně lesknout.

  Video
  délka: 01:39.14

  Jak si správě umýt ruce. Marie Šilhová

   

 • 5.

  Lakování

   

  Na osušené nehty naneste v první vrstvě ošetřující lak. Nechte zaschnout a naneste dvě vrstvy laku, který si přejete nosit. Nakonec můžete použít ještě lesk. Pokud se lakovat nechystáte, promažte pořádně ruce i nehty ošetřujícím krémem.

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy