1. krok: Hydratujte!

Pokožka kolem očí je velmi citlivá, proto jí věnujte speciální péči. Základem je kvalitní oční krém nebo gel, který hydratuje citlivé oční okolí a pomáhá potlačit otoky a kruhy. Ještě předtím, než se pustíte do samotného překrytí tmavých míst pod očima, naneste tenkou vrstvu vyhlazující podkladové báze pod make-up, aby se korektor neusazoval ve vráskách a chvilku počkejte, až se vstřebá.

2. krok: Zamaskujte stopy!

Pro neutralizaci tmavých míst použijte žlutou barvu z paletky korektorů, která odráží světlo. Příliš světlá, až bílá barva korektoru by totiž mohla způsobit nežádoucí šedý efekt. Po jeho použití naneste na obličej make-up, abyste sjednotily všechny odstíny. Pokud vás trápí výraznější kruhy pod očima, použijte na nanesený make-up ještě jednu velmi jemnou vrstvu korektoru.

Na překrytí otoků platí jiný postup. Po nanesení báze pod make-up použijte korektor o odstín světlejší, než je barva vaší pleti. Nanáší se jemným vklepáním konečků prstů na místo, kde odráží tmavý stín. Nikdy ho nepoužívejte přímo na otok, byl by totiž ještě výraznější. V tomto případě platí, že hra se světlem a správné použití pomohou odvést pozornost a nedostatek se tak opticky zjemní. Následně, podobně jako při překrytí kruhů pod očima, naneste na obličej make-up, abyste sjednotily všechny odstíny. Pro konečné zafixování líčení použijte sypký pudr, který velmi zlehka v tenké vrstvě nanesete štětcem na obličej a jemné oční okolí.

3. krok: Chlaďte!

Abyste ráno neměli opuchlé oči, dopřejte si ještě před spaním speciální proceduru. Nakrájejte na plátky salátovou okurku, nejlépe ještě studenou z lednice. Přiložte na oči a alespoň 10 – 15 minut odpočívejte. Dobře vám poslouží i lžíce, které dáte na pár minut do mrazáku. Využít můžete i vylouhované čajové sáčky od heřmánkového čaje, počkejte ale, až vychladnou. 

Fotogalerie
4 fotografie