Rum, konzerva, drobné

Nechte v chatě něco k jídlu, pití a pár drobných a doufejte, že ji navštívili »hodní« zloději
To nejcennější, co na řadě chat je, bývají okna a dveře. Ty ale zloději většinou rozbijí. Nejlevnější je odemknout a všechno cenné odvézt pryč. Když jim necháte jídlo a alkohol na stole, nepřehrabou vám celou spíž. Obchod s potravinami - cena do 200 Kč

Bezdrátová IP kamera

Bezdrátová IP kamera
S touto kamerou můžete třeba v chytrém mobilním telefonu sledovat co se děje v místnosti. Odkudkoliv, kde je wifi, nebo kabelový internet. Kromě zlodějů zachytí i milence a milenky, nebo tajnou párty vašeho potomka. Belkin WeMo IP netcam - cena 2990 Kč (alza.cz)

Fotopast

Fotopast
Běžně ji používají myslivci. Automaticky točí a fotí ve dne i v noci všechno, co se pohybuje do 25 metrů před ní. Má zdířku na SIM kartu a buď pomocí MMS, nebo mobilního internetu vám může zasílat vyfocené snímky na mobil, nebo e-mail. UOVision UM 535 PANDA, cena 6500 Kč (zbrane.subrt.cz)

Elektronický pes

Elektronický pes
Tenhle pes štěká a nekouše. Když čidlo zjistí, že se někdo pohybuje po objektu, začne se z reproduktoru linout silný psí štěkot. Zloději amatéři buď dostanou infarkt, nebo utečou. Profesionály ale nezastaví. X-10 DK10, cena 3964 Kč (powerhouse.cz)

Domácí alarm

Domácí alarm
Čidla snímají prostor chaty, a když se v ní někdo pohybuje, okamžitě se spojí s dispečinkem. Ten na místo vyšle hlídku, přivolá policii a zajistí i další věci, jako je řešení havárie vody, nebo plynu. Problém vyřeší i bez vás. Jablotron Azor, cena 13 915 Kč (jablotron.cz)

Falešná kamera

Falešná kamera
Čidlo snímá pohyb, kamera bliká a otáčí se za objektem. Ale nic nenahrává. Zloděje, který si prohlíží nemovitost předtím, než ji vykrade, ale spolehlivě vystraší. Některé typy jsou navíc poháněné solárním panelem a nepotřebují elektřinu. König CCTV Dummy, cena 415 Kč (fajnelektro.cz)

Bezpečnostní fólie 

Bezpečnostní fólie
Oknem lezou zloději do chat nejčastěji. Překvapí je bezpečnostní folie, které nalepíte na okna. Lupiče často odradí, když narazí na neočekávanou a neviditelnou překážku. Střepy drží v okenní tabuli i po silném nárazu pohromadě, takže okno nemusíte hned měnit. NEXT, cena 90 Kč/m2

Ochranné mříže

Ochranné mříže
Prořezat se mřížemi je téměř nemožné. Znamená to totiž fyzicky náročnou a těžkou práci na několik hodin. Není divu, že zamřížovaným oknům se zloději obloukem vyhýbají. Na kvalitní certifikované mříže slyší i pojišťovny, které vám zlevní pojistku. Next, cena 3000 za m2

Kolik zloději nakradou?

Jen loni zlodějským nájezdům podlehlo 4364 rekreačních chat, zloději při nich napáchali škody za 8,8 milionu korun. Průměrná cena jejich řádění tak vychází na 2000 korun.

VÝZVA! VÝZVA! VÝZVA!

Máte ještě jiné způsoby, jak si chráníte svou chatu či chalupu? Podělte se o ně s ostatními čtenáři a napište na e-mail: monika.rubeskova@blesk.cz

Fotogalerie
8 fotografií